HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Hava Harp Okulu 47. mezunlarını verdi

01.09.2001 00:00:00
Yeşilköy'deki Hava Harp Okulu'nda düzenlenen tören, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Cumhur Asparuk tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in tören kıtasını selamlamasıyla başladı.

Sezer, öğrenci alayının, 10. Yıl Marşı'nı okuyarak tören alanındaki yerini almasının ardından, "Rütbeleriniz kutlu olsun" diyerek, genç mezunları kutladı.

47. dönem mezun teğmenlerin İstiklal Marşı'nı okumalarının ardından konuşan Hava Harp Okulu Komutanı Hava pilot Tümgeneral BilginBalanlı, "Bu genç teğmenler Türk milleti ve vatanına Atatürk ilke ve inkılaplarına yönelen iç ve dış tehdide karşı kanlarının son damlasınakadar mücadele, azim ve kararlılığı içerisindedirler" dedi.

Tümgeneral Balanlı, bugün 19'u dost ve müttefik ülkeler, Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna Hersek ve Türkmenistan'dan olan 220 teğmen ile 47. dönem mezunlarını veren Hava Harp Okulu'nun 50 yıllık tarihi süreç içerisinde büyük aşamalar kaydettiğini bildirdi.

Balanlı, okulun bilgi çağının koşulları ve ihtiyaçlarına göre yenilenmiş, bilgi ve becerisini en üst düzeyde kullanmasını bilen, ülkesine ve milletine hizmet için gerektiğinde canlarını feda etmeye hazır subaylar yetiştiren bir irfan yuvası haline geldiğini dile getirdi.

Tümgeneral Balanlı, burada 21. yüzyılın bilgi çağının gerektirdiğiteknolojiyle, milli kültür ve havacılık geleneklerinin birleştirildiğini kaydetti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.