HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Hükümet Şalk'ın ipini çekiyor!

17.05.2001 00:00:00
Beyaz Enerji Operasyonu'nun savcısı Talat Şalk'a karşı hükümet 'bir bütün olarak' harekete geçti. Adalet Bakanı Türk, Şalk'ın hakkında gerekenin yapılacağını söyledi

Hükümet, Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk aracılığıyla, koalisyonun küçük ortağı ANAP'ın lideri Mesut Yılmaz'ın talebi doğrultusunda Beyaz Enerji Operasyonu savcısı Talat Şalk'ı sindirmek için düğmeye bastı. Bakan Türk, "Beyaz Enerji" davası tartışmalarıyla ilgili olarak Ankara DGM Cumhuriyet Savcısı Talat Şalk hakkında "gerekenin yapılacağını" belirterek, "Bu konuda zaten bakanlığımızda gerekli hazırlıklar yapılmıştır" dedi.

Türk, Romanya'ya yaptığı resmi ziyaret dönüşünde Atatürk Havalimanı'nda Savcı Talat Şalk hakkındaki sorular üzerine, "cumhuriyet savcılarının iddianamelerinde, hakimlerin kararlarında konuşacaklarını" savundu.

Şalk ile ilgili "konunun, hükümet ortakları arasında görüşülüp, görüşülmediğinin" sorulması üzerine, şunları söyledi:

"Bu konu hükümet ortakları arasında görüşülmez. Bu, siyasi bir konu değildir. Hakimler ve Savcılar Kanunu, savcılar hakkında ne zaman, hangi durumlarda ve nasıl işlem yapılacağını göstermektedir. O çerçevede hareket edilecektir."

Beyaz Enerji davası

Bakan Türk, "Beyaz Enerji" konusunun şu anda "ilgili cumhuriyet savcısının iddianamesiyle" mahkeme önünde bulunduğunu belirterek, "Bağımsız mahkeme bu konuda adalete uygun kararını verecektir" dedi.logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.