HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

İKÖ zirvesi öncesi Ankara'yı rahatlatan tasarı

15.10.2003 00:00:00
İslam Konferansı Örgütü hazırlık toplantılarında, Irak'la ilgili karar tasarısında uzlaşma sağlandı. "Irak'ın ihtiyaçlarının karşılanması için, her tür desteğin verilmesi" ifadesini içeren tasarı, Türk yetkilileri rahatlattı.

Kuveyt, Irak, İran, Mısır, Suriye ve Türk dışişleri heyetleri tarafından hazırlanan karar tasarısı önce dışişleri bakanlarına, sonra da devlet ve hükümet başkanlarına sunulacak. Mevcut haliyle tasarı, Türk yetkililerce olumlu bulunuyor. Zira, Irak Geçici Hükümet Konseyi'nin, komşu ülkelerden Irak'a asker gönderilmemesi yönündeki talepleri, metinde yer almıyor. Aksine tasarıda, "Irak'ın ihtiyaçlarının karşılanması için her türlü desteğin verilmesi" ifadesi bulunuyor. Heyetler, "Irak'taki eski rejime nasıl atıfta bulunulacağı" gibi bazı konularda çalışmalarını sürdürüyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.