HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 20 HAZİRAN 2021, PAZAR

İlay Sultan: BTP iktidarında anne-II

12.05.2021 00:00:00
'İlay Sultan: BTP iktidarında anne-II' seslendirme dosyası:

BTP iktidarında Milli Ekonomi Modeli'nin uygulanacağı Sosyal Devlette kadın hem Vatandaşlık Maaşı alacak hem de ev hanımı maaşı alacaktır. Ayrıca anne olmasından dolayı doğacak her çocuk için devlet doğum ikramiyesi verecek. Her anne evladı için her şeyin en iyisini ister. Giyeceğin, yiyeceğin, oyuncağın ve eğitimin en iyisini bu maaşlar ve desteklerle sağlayacak. Biliyoruz ki anneler için söz konusu çocuk olunca akan sular durur. Anneler, BTP iktidarında çocukları için endişelenmeyecek. Annelerin yüzleri gülecek ve evladını huzur mutluluk içinde yetiştirecektir. Bir annenin diğer endişesi ise evladının ileride edineceği işi ve kuracağı yuvasıdır.

BTP iktidarında anneler bu hususlarda da endişe etmeyecekler çünkü evladı mezun olur olmaz işi garanti olacak ve kızı-oğlu evlenmek istediğinde de devletten alacağı faizsiz destekle evini yuvasını kuracak. Bir annemiz anneanne babaanne olduğunda aldığı vatandaşlık maaşı ve emeklilik maaşı ile kendi hayatını rahatça sürerek torunlarına istediği hediyeleri alabilecek. Kısacası üstadımızın deyimiyle BTP iktidarında anneler dünyadaki cenneti yaşayacak.

Milli Ekonomi Modeli Sosyal Devlet Milli Devlet kitabında bu ekonomik maaş ve yardımlar şöyle izah edilmiştir:

"-Sosyal Devlet/Milli Devlet, elde ettiği gelirlerle vatandaşlık maaşı projesi ile her vatandaşına maaş bağlamaktadır. Ev hanımlarına emeklilik hakkı ve doğum yapan her anneye de ikramiye sunmakta, çocuk maaşı vermektedir.

-Anne, şefkatli kollarına milletlerin geleceğinin emanet edildiği mukaddes varlıktır. Bu sebeple ev hanımlarının evde yaptıkları, çok ciddi bir kamu hizmetidir. Milli Devlet, "insan işçisi" statüsüyle bütün ev hanımlarına maaşa bağlamakta ve emekli etmektedir.

-Ev hanımlarını emekli etmek, yeni doğan her çocuğa, işsizlere ve kimsesiz yaşlılara maaş vermek, öğrencilere karşılıksız burs vermek gibi insanlara doğrudan gelir desteği sağlanması, tüketim kabiliyeti olmayan kesimlere ihtiyaçlarını karşılama fırsatı verecektir. Ayrıca eksik kalan talebi tamamlayacak ve gelir dağılımında dengeyi sağlayacaktır."

Anlaşılacağı üzere bu maaşları ve ekonomik destekleri vermek Milli Ekonomi Modeli için sistemin gereğidir. Milli Ekonomi Modeli dışında hiçbir sistem tüketimi kaynak olarak görmemiştir. Bu sebeple aslında verilecek olan maaşlar ekonomi çarkının dönmesi için kaynaktır.

Bu konuda Haydar Baş Hocamız; "Tüketim eksenli tek analiz olan Milli Ekonomi Modeli'nde kundaktaki bebekten, mezara girene kadar herkes ekonomi çarkının dönmesine katkıda bulunacak elemanlardır. Yan tüketen olmazsa üretimin manası olamaz. Bu gerekçe ile sadece çalışan ve üreten genç nüfus değil, tüketen yaşlılar da ekonomik bir değerdir" demiştir.

"Tüketim arttığı zaman üretim devreye girer. Yani hem tüketiyorsun hem de üretiyorsun. Tüketim ve üretim ikilisinin at başı devreye girdiği ekonominin adı, büyüyen ekonomidir. Böyle bir ekonomide herkesin bir eli yağda olur bir eli balda…"

Sonuç olarak günümüzde kadının hem sosyal hem ekonomik refahını sağlayacak model ancak BTP iktidarında Milli Ekonomi Modeli'nin uygulanması ile mümkündür.

Genel başkanımız Hüseyin Baş Bey'in ifadesi ile konuyu özetleyelim: "Ev hanımına maaş veriyorsun cinayeti önlüyorsun, pazarını güçlendiriyorsun, Türkiye'nin ürününü üretimini tüm dünyaya pazarlıyorsun. Bu kadınlar bizim annemiz, bu kadınlar bizim evlatlarımız, bu kadınlar bizim eşlerimiz, bu kadınlar bizim kardeşlerimiz. Kadınımız değerini bizim iktidarımızda görecek." 

Yazımızı modelin mimarı, değerli büyüğümüz, ebedi genel başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızın bu konudaki sözleri ile bitirelim:

"Sosyal devlet projelerimiz içinde yer alan, evin diğer bireylerinin de alacağı maaşlar ile toplumda cinnetlerin ve boşanmaların en önemli nedeni olan ekonomik problemleri devlet eli ile halledeceğiz.

Bağımsız Türkiye Partisi iktidarında bunu gerçekleştirebilmemiz için projelerimiz kaynaklarımız ile hazırdır.

Ekonomik olarak esaret altında bulunan kadının hak ve hürriyetlerinden bahsetmek, kapitalist dünyada insanları kandırmaktan başka bir şey değildir.

Bu sebeple Milli Ekonomi Modeli'nin uygulanacağı bir ekonomi anlayışı her ülkenin ve özellikle Türk kadınlarının ihtiyacıdır.

Kadınların ekonomik bağımsızlığı için birlikte olalım, beraber olalım…"

 
Misafir Kalem / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.