HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 26 TEMMUZ 2021, PAZARTESİ

IMF memnun

16.10.2003 00:00:00
Devlet Bakanı Babacan'ın, 6. gözden geçirme çalışmalarına ilişkin olarak bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, IMF Türkiye Masası Şefi Reza Moghadam da katıldı. IMF Türkiye Masası Şefi Reza Moghadam, programın başarılı sonuçlar verdiğini belirterek "Enflasyonun yıl sonu itibariyle hedefin altına gelecektir. Faiz oranları ciddi bir düşüş gösterdi. Bu ekonominin toparlanmasını kolaylaştıracak. Rezervler iyidir. Bu da Türkiye'nin dış kırılganlığını ciddi oranda azaltacaktır. Alınan tüm sonuçlar hedeflerin çok üzerinde gerçekleşmiştir" dedi.

Merkez Bankası'nın uyguladığı güçlü ve kredibilitesi yüksek politikalar sayesinde, enflasyonun yıl sonu itibariyle belirlenen hedefin altında kalabileceğinin görüldüğünü kaydeden IMF Türkiye Masası Şefi, faiz oranlarının da, son gözden geçirmeye göre ciddi bir düşüş gösterdiğini vurguladı. Bunun ekonominin toparlanmasını kolaylaştıracağını dile getiren Moghadam, rezervlerin de yükselme eğilimini sürdürdüğüne de işaret etti ve bunun Türkiye'nin dış kırılganlığını ciddi anlamda azaltacak bir gelişme olduğunu söyledi. Görüşmelerde, makro ekonomik hedefler ve çerçeve üzerinde uzlaşma sağlandığını da vurgulayan Moghadam, kamusal ve kamu maliyesi üzerindeki temel parametreler üzerinde de mutabakata varıldığını bildirdi.logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.