HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 28 TEMMUZ 2021, ÇARŞAMBA

Irak'ta Ramazan kanlı geçecek

26.10.2003 00:00:00
Iraklı Müslümanlar, Ramazan'a hazırlanırken ABD Savunma Bakan Yardımcısı Paul Wolfowitz, ABD askerlerine yönelik "saldırılar düzenleyen gerilla savaşçılarına" karşı mücadele etme sözü verdi

Irak'a yönelik düzenlenen ABD işgalinin mimarlarından Wolfowitz, Irak'a yaptığı 4 günlük ziyaretin ikinci gününde "düşmana karşı mücadele" sözü verdi. Wolfowitz'ın düşman diye nitelediği insanlar ise, ABD'nin işgaline direnerek topraklarını, hanelerini ve namuslarını korummak üzere kararlı ola müslüman Irak halkının kendisi ve çocukları.

Pentagon, ziyareti aynı zamanda Ramazan ayı ile çakışan Wolfowitz'in Irak'taki temasları hakkındaki ayrıntıları gizli tutuyor.

Wolfowitz, Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in yandaşlarıyla mücadele eden Amerikan askerlerine, Iraklıların güvenlikte daha büyük rol alabilmelerini sağlamak için ek maddi destek sözü verdi.

4. Piyade Tümeni Komutanı Tümgeneral Raymond Odierno da Iraklı öğrencilerin Saddam döneminden kalma eski üniformalar giydiklerini, eski Kalaşnikofları kullandıklarını söyleyerek, eğitimdeki en büyük sıkıntılarının maddi kaynak olduğunu belirtti.

Koalisyon askerleri ise, başkentin Amerikan askerlerinin eline düşmesinin ardından son 6 aydır Bağdat'ta geceleri uygulanan sokağa çıkma yasağını Pazar gününden itibaren kaldıracaklarını duyurdu.

Öte yandan Irak'ın kuzeyindeki Kerkük kenti yakınlarında sporcuları taşıyan bir otobüse kimliği bilinmeyen silahlı kişiler ateş açtı. Olayda 11 kişi yaralandı. Kürdistan Olimpiyat Kulübü Başkanı, yaptığı açıklamada, yaralılardan 3'ünün durumunun ağır olduğunu bildirdi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.