HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 22 HAZİRAN 2021, SALI

İran'da Ali Laricani Cumhurbaşkanlığına aday

Eski İran Meclis Başkanı Laricani, Cumhurbaşkanlığına aday oldu
15.05.2021 11:30:00
İran'da Ali Laricani Cumhurbaşkanlığına aday
İran'da Ali Laricani Cumhurbaşkanlığına aday
Eski İran Meclis Başkanı Ali Laricani, 13. dönem Cumhurbaşkanlığı seçimleri için aday başvurusunda bulundu.

İran'da 13. dönem Cumhurbaşkanlığı seçimleri için adaylık süreci devam ediyor. İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in danışmanlığı yapan ve eski İran Meclis Başkanı olan Ali Laricani, 18 Haziran'da yapılacak 13. dönem Cumhurbaşkanlığı seçimlerine aday oldu.

Adaylık başvurusunun ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Laricani, ekonomik sorunların askeri karargah veya mahkemelerde çözülemeyeceğini belirterek, 'Ülke sorunlarının çözümünde popülist ve göstermelik adımlardan uzak duracağız' dedi.

Laricani, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine bağımsız aday olarak gireceğini ifade ederek, 'Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani hükumetinin devamı değilim. Seçimlere ise reformist ve muhafazakar kanattan değil bağımsız katılacağım' ifadesini kullandı. Ülkenin duygusal ve slogan atarak yönetilemeyeceğini vurgulayan Laricani, 'Ülke yönetimi radikallerin ve sürekli taviz verenlerin eline düşmemeli' şeklinde konuştu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.