HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

İşgüzarlıkta ABD'yi solladık

02.10.2001 00:00:00
İçişleri Bakanı Rüştü Kazım Yücelen, İstanbul'da gözaltına alınan Abdullah Ali Bin Ladin'in Usame Bin Ladin'in kardeşi olmadığını belirterek, "Ancak çok yönlü olarak soruşturmamız sürüyor" dedi.

Yücelen, bir gazetecinin, "İstanbul'da yakalanan Abdullah Ali Bin Ladin'in Usame Bin Ladin'in kardeşi olduğu teyit edildi mi?" sorusuna şu karşılığı verdi:

"Bütün vatandaşlarımızın rahat olmasını istiyorum. Herşey onlarınrahat olması, onların bizim işkolumuzla ilgili hiçbir tereddütlerinin olmaması gerekir.

Sabahleyin polisimiz soyadı Ladin olan Abdullah Ali Bin Ladin'i 09.30'da Cidde'den, aktarmalı Kıbrıs'a giden uçağın içerisinde gözaltına almıştır. Bu polisimizin dikkatini gösterir. Çünkü bize çok ihbarlar geliyor. Bu ihbarların hepsini kamuoyu ile paylaşmıyoruz, ancak gerekli tedbirleri alıyoruz. Bu tedbirler çerçevesinde Abdullah Ali Bin Ladin'in Usame Bin Ladin'i ilişkisi vardır diye polisimiz içeri aldı. Cidde doğumlu Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Bölümü Öğrencisi, üniversiteye 2000 tarihinde kaydolmuş. Kendisi akrabalık derecesinin olmadığını söylüyor. Dolayısıyla baktığımız zaman kardeşi olmadığı anlaşılıyor. Ancak akrabalığı var mıdır, bir ilişkisi var mıdır çok yönlü olarak hem MİT hem polis istihbarat servisleri sorgusunu yapacaklar. Sanıyorum kardeşi değil, ama çok yönlü araştırıyorlar. Bunların araştırılması bütün dünyadaki insanların rahatı içindir. En küçük şüpheyi değerlendirmek gerekir. Önceki konuşmamda varsayımlar üzerine konuşmam dedim, ama İçişleri Bakanı olarak görevim varsayımlar üzerinde her türlü tedbiri almaktır.

Bu polisimizin dikkatini gösterir. Bu aktarmalı yolcudur. Tekrar uçağına binip gidebilirdi, bizi ilgilendirmiyor denilebilirdi. Aktarmalı bile olsa polisimizin dikkatini göstermesi açısından takdireşayan bir durumdur, polisimizi tebrik ediyorum."
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.