HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

İstanbul'da kurtuluş coşkusu

07.10.2001 00:00:00
İstanbul'un düşman işgalinden kurtuluşunun 78. yıldönümü dolayısıyla Vatan Caddesi'nde tören düzenlendi.

Tören, İstanbul Valisi Erol Çakır, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Çetin Doğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna'nın, cadde boyunca halkı selamlayarak günü kutlamalarıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, İstiklal Savaşı'nın çok zor şartlar altında kazanıldığını ve böyle bir duruma tekrar gereksinim duyulmaması dileğinde bulunduğunu ifade etti. Gürtuna, İstanbul'un düşman işgalinden kurtarılışının 78. yıldönümünün büyük gururla kutlandığını belirterek, "Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e ve kahraman askerlerimize zaferler kazandıran şuur, ülkemizi ve İstanbulumuz'u 21. yüzyıla hazırlama mücadelesinde bize cesaret ve güç kaynağı olmalıdır" dedi.

"21. yüzyılın büyük Türk medeniyeti İstanbul'un sinesinde büyüyüp gelişecektir" diyen Gürtuna, her türlü doğal ve tarihi güzellikleri ile bilim ve teknolojide kaydettiği birikimiyle İstanbul'un, büyük geleceğe güç kaynağı olacağını söyledi. Daha sonra Kabataş Erkek Lisesi öğrencisi Gamze Küçükkaya "Bekle Bizi İstanbul" adlı şiiri okudu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.