HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

İstanbul'dan Hakkari'ye sanat köprüsü

22.06.2001 00:00:00
İkinci "İstanbul-Hakkari Sanat Köprüsü" etkinlikleri çerçevesinde 60 sanatçı Hakkari'ye gidiyor. Hakkari'ye gidecek olan 60 sanatçıdan 18'i Van'a geldi.

İstanbul'dan uçakla dün Van'a gelen 18 kişilik kafile, Van Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Şahin'i ziyaret etti. Sanatçılara Van'ı tanıtıcı broşürler veren Şahin, sanatçıların bu gezisini çok anlamlı bulduğunu söyledi.

"İstanbul Hakkari Sanat Köprüsü" projesinin yönetmeni Vecdi Sayar, sanat etkinliklerinin birkaç kentle sınırlı kalmasını "ayıp" olarak değerlendirdi. Sanatçıların Anadolu'da bir şeyler yapma isteğinde olduğunu belirten Sayar, geçen yıl etkinliklerine Hakkari'den başladıklarını, bu yıl da Hakkari'de devam edeceklerini belirtti.

Sayar, şöyle konuştu:

"Çünkü Hakkari'nin sembolik bir anlamı var. Başka illerde devam ettirmemiz doğacak ilgiye bağlı. İşin temeli istemektir. Siz isterseniz bizler de geliriz. Doğu illerinde kültür sanat için yeterli mekanlar yok. Mekanlar yaratılırsa sanatçılar buralara akın eder. Sanat etkinliklerinin birkaç kentimizle sınırlı kalması büyük bir ayıbımızdır. Bizler İstanbul Hakkari Sanat Köprüsünü kalıcı kılmak yönünde ikinci adımımızı atıyoruz."

Sayar, Hakkari'deki etkinlikler çerçevesinde konserler verileceğini, yazarların vatandaşlarla söyleşiler yapacağını ve getirdikleri filmlerin gösterime gireceğini sözlerine ekledi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.