HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

KESK'ten oturma eylemi

13.06.2001 00:00:00
Kamu Emekçileri Konfederasyonu (KESK) üyesi bir grup, Kamu Çalışanları Yasa Tasarı'nın geri çekilmesi talebiyle Kızılay'da oturma eylemi yaptı. KESK'e bağlı çeşitli sendikaların üyeleri, saat 10.00 sıralarında Güvenpark'ta toplandı. Sendikalarına ait flamaları taşıyan gruptakiler, çeşitli sloganlar attılar.

KESK Genel Başkanı Sami Evren, burada yaptığı konuşmada, 21 Mayıs'tan bugüne "kararlı bir direnç gösterdiklerini" belirtti. Tasarının geri çekilmesi amacıyla "dirençlerinin devam edeceğini" ifade eden Evren, tasarının TBMM'de gündeme alınması halinde eylemlerini sürdüreceklerini söyledi.

Daha sonra Evren, konuyla ilgili çalışmaları izlemek üzere TBMM'ye gitti. Gruptakiler de oturma eylemine geçtiler. Göstericilerden bazılarının yanlarında gaz maskesi bulundurmaları dikkati çekti.

Seslendirme aracından çalınan müzikler eşliğinde zaman zaman halayçeken gruptakilerin Güvenpark'taki oturma eylemi sürerken, güvenlik güçleri çevrede önlem aldı.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.