HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 29 TEMMUZ 2021, PERŞEMBE

'Komşu ülkelerle ticaretimiz geliştirilmeli'

28.05.2001 00:00:00
Hür Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (HÜRSİAD) Yönetim Kurullu Başkanı Cahit Erbalcı, Türkiye'nin komşu ülkeleri ile ticari ilişkilerini geliştirmek zorunda olduğunu söyledi.

Erbalcı, Türk işadamlarının daha fazla dışa açılması gerektiğini belirterek, "Dünya ticaretine baktığımızda, ticaretin en az yüzde 60'ının komşu ülkelerle yapıldığını görüyoruz. Türkiye'de ise bu oran, ciddiye alınmayacak kadar düşük" dedi.

'Başka ülkelere el açıyoruz'

"Bundan da Türkiye'nin komşu ülkeler ile yeterince iyi ilişkiler kuramadığı ortaya çıkıyor. Başta Suriye, Irak, İran ve Yunanistan olmak üzere bütün komşu ülkelerle ticaretimizi geliştirmek zorundayız" diyen Erbalcı, şöyle devam etti: "Bunu yapamadığımız için, yanı başımızda bulunan fırsatı bırakıp,başka ülkelere el açmak zorunda kalıyoruz. Türkiye, sınır ticaretini geliştirmek zorunda. Son dönemde yaşadığımız ekonomik sıkıntılar da sınır ticaretinin önemini ortaya koydu. Bu konuda daha fazla çalışma yapılmalı" dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.