HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 HAZİRAN 2021, CUMA

Mesaj TV’ye kavuştuk

06.12.2019 00:00:00

Elhamdülillah, Mesaj Televizyonumuza yeniden kavuştuk… Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

Öncelikle Prof. Dr. Haydar Baş Hocamıza minnettarız, şükranlarımızı arz ediyoruz. Mesajın mutlaka yayında olmasında ısrarcı oldu. Çünkü Mesaj TV gerçekten başlangıçtan beri farklı bir konumda…

1990'dan önceki, sadece devlet kanalı TRT'nin ve Star TV'nin yayında olduğu bir dönemden sonra, özel TV'lere yayın hakkı verilmişti. İşte 1 Kasım 1992'de kurulan şirketle Mesaj TV'de, en eski özel TV olma özelliğini kazandı.

Bununla ilgili olarak Sayın Baş TV sohbetlerinde şu hatırasını nakleder: "Evimin üst tarafındaki bir odada TV vardı haberleri izlemek için çıkıyordum oraya… Çocuklardan uzak tutuyorduk televizyonu, çünkü çok ahlâksız sahneler vardı. Bir haber öncesi TV'de bir dizide, bir sahnede iki kardeş konuşuyor, anneleri de dinliyor. Bir kardeş, diğerine sen benim hanımla şurada şurada beraber oldun, beni aldattın…" diyor. Bunun üzerine arkadaşlara dedim ki, ben ceketimi satıyorum, siz de ne satarsanız satın, bir özel TV kuralım, milleti bu ahlâksızlıktan koruyalım. İşte Mesaj TV bu ruhla, düşünceyle kuruldu. Ve Ankara'da, Trabzon'da yayına başladı."

Mesaj TV, milli ve manevi değerlere bağlı kalarak 27 yıldır Türk Milletine sapmadan, saptırmadan, aile televizyonu olarak yayın yaptı. Evet Mesaj TV, sizin, ailenizin, anne-baba-çocuklar-torunlar beraberce izleyebileceğiniz tek kanal olmanın özelliğini korudu. Çok insanlar Mesaj TV'den Kur'an okumayı öğrendi. Bazı izleyiciler, "Evladım, ezan buradan duyulmuyor, iftar oldu mu, orucumu açacağım" diye Mesaj TV'yi aradı. Prof. Dr. Haydar Baş Hoca'nın sohbetleri, dinin doğru anlaşılması, yorumlanması ve yaşanması konusunda referans programlar oldu. 

Halkımız kendisini Mesaj TV'de buldu. Kısa bir aradan sonra yeniden yayında olmak, Türkiye'den, Avrupa'dan milyonlarca kişiyi sevindirdi. Tebrik telefonları ve mesajları, sevinç haberleri geliyor.

Mesaj TV, ayrıca Avrupa'da dijital anlamda yayın yapmaya başlayan ilk kanallardan da biridir. Türkiye'nin sahip olduğu ilk özel kanallarından biri olan Mesaj, bugün de dinimizi, inancımızı, ibadetlerimizi, manevi duygu ve sezişlerimizi, Atatürk'ümüzü, Cumhuriyetimizi, milli kahramanlarımızı, vatanımızı, devletimizi, ordumuzu, bayrağımızı, sancağımızı, milletimizi daima gündem de tutarak, tarihi görev ve misyonumuza büyük bir hizmete devam edecektir.

İnancımız ve milli değerlerimiz bizim bayrağımız olacaktır.

İyi ki varsın Mesaj TV… Başarılar dilerim.

 
Dr. Abdullah Terzi / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.