HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Milli Takım

31.08.2001 00:00:00
Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri'ne üstüste iki defa katılma başarısı gösteren A Milli Futbol Takımı'mız için adeta Dünya Kupası Finalleri şart oldu.

Bunun iki önemli nedeni var. Birincisi Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri'ne yükselirken iki ayrı teknik adamla bunu başarmıştık. Şimdi sırada Şenol Güneş var.

Fatih Terim ve Mustafa Denizli A Milli Futbol Takımı başında hemen hemen aynı kadrolarla final gurubunda boy gösterdiler. Şimdi Şenol Güneş'te hemen hemen yine aynı takımla Dünya Kupası Finalleri'ne gitme zorunluluğunu hepimiz gibi benliğinde yaşıyor.

Bu çok önemli bir itici güç. Şenol Hoca'yı bu itici güç önemli ölçüde kamçılıyor. O bir yandan A Milli Futbol Takımı başarısı ve sorumluluğunu taşırken bir yandan da diğer meslektaşlarından geri kalmak istemiyor.

Gelelim ikincisine iki defa Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri'ne katılmış bir A Milli Futbol Takımı'nın, Dünya Kupası Finalleri'ne yükselmesi beklentisi var. Sadece beklenti değil alışılmışı tekrarlamak ve düş kırıklığına uğramamak var.

Bu olgu daha önce yanyana oynamış A Milli Futbol Takımı futbolcuları arasında çok önemli bir yer tutuyor. Onlar yeni başarılara ve uluslararası piyasadaki yerlerini hesap etmek zorundalar.

Bu kadar önemli sebeplere dayalı bir ortamda önümüzdeki Slovakya ve İsveç maçları A Milli Futbol Takımı'mız için zor olmuyacaktır. İtici faktörlerin birleştiği bugünlerde başarı grafiği yükselen A Milli Futbol Takımı'mızın tüm koşullarla birlikte kolay galibiyetler elde edeceğinizi hepimiz biliyoruz.
 
Akın Göksu / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.