HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 27 TEMMUZ 2021, SALI

Milliyet'ten acar muh(a)birlik...

24.10.2003 00:00:00
Milliyet gazetesinin dünkü manşeti, YÖK Başkanı Kemal Gürüz'e ihbar niteliğindeydi. Gazetenin acar muhabirleri, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in "başı açık olduğu için" Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna davet ettiği Devlet Bakanı Beşir Atalay'ın eşi Prof. Dr. Yıldız Atalay'ı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kırgızistan gezisinde "türbanlı" olarak görüntülemeyi başarmışlar!!! Muh(a)bir dediğini böyle olur...

Demek ki, basınımızda Kemal Gürüz için çalışan meslektaşlarımız da bulunuyormuş...

Niçin böyle yazıyorum? Malum Kemal Gürüz, bir zamanlar Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğü görevini yürüten Devlet Bakanı Beşir Atalay ile takıntılı. Gürüz, Beşir Atalay rektör iken üniversitede yapılan doktora çalışmalarının satırlarına kadar herşeyi inceletmişti. Ve sonunda Alev Erkiyet'in doktora tezindeki bir cümleden dolayı hem Beşir Atalay'a, hem de Kırıkkale Üniversitesi'ne takmıştı. Gürüz'e göre, bu üniversite irticanın yuvasıydı...

Başarılı bir doktor ve öğretim üyesi

Yıldız Atalay ise Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapıyor. Yıldız Atalay, başı kapalıyken ilk kez Kırgızistan'da görüntülenmiş. Tarihi başarı! Kesin yılın gazetecilik olayıdır! Atalay, eşinin bakan olduğu günlerde hiç türban takmadığını söylemiş ve "Ben medyatik olmak istemiyorum. Gördüğünüz gibiyim. Beni tıp camiasının tanıması yeterli" demişti.

Şimdi sonuç ne olur? Yurtdışında da olsa türban taktığı için Yıldız Atalay'ı görevinden uzaklaştırırlar mı? Eminim, Kemal Gürüz bunu yapardı ama ne var ki, bir ay sonra görevinden ayrılıyor... Böylece Yıldız hanım da, Gürüz'ün şerrinden kurtulmuş olacak.

Milliyet'in muh(a)birliği yine işe yanamacak.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.