HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Miloşeviç'e canlı yayın 'fırçası'

26.08.2001 00:00:00
İzinsiz olarak bir Amerikan televizyonuna röportaj veren Yugoslavya'nın eski devlet başkanı Slobodan Miloşeviç, tutukluluk kurallarını bir kez daha ihlal ederse hapisteki ayrıcalıklarını kaybedebileceği konusunda uyarıldı. Lahey'deki Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi'nin sözcüsü Jim Landale, "Tutukluluk kurallarını ihlal ederek bir gazeteciyle görüştüğünü tespit ettik. Kendisi, bunun tekrarının tüm ayrıcalıklarının geri alınmasıyla sonuçlanabileceği konusunda uyarıldı" dedi.

Landale, röportaj yaparak kuralları ihlal ettiğini bilmediğini iddia eden Miloşeviç'in böyle davranmaya devam ederse iletişim imtiyazını kaybedebileceğini söyledi. Fox televizyonu, Miloşeviç'in hücresinin dışındaki bir telefondan televizyon istasyonunu arayarak açıklama yaptığını iddia etmişti. Televizyon yetkilileri, Miloşeviç telefonla konuşurken etrafını nöbetçilerin sarmış olduğunu, ancak nöbetçilerin Miloşeviç'e müdahale etmediklerini söylemişlerdi. Miloşeviç'in sık sık, ailesi, destekçileri ve partisinin liderleriyle telefonda görüştüğü biliniyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.