HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Mobil santraller çoğalıyor

06.08.2001 00:00:00
Her yıl yüzde 8 oranında artan enerji açığının kısa vadeli ve düşük maliyetli yatırımlarla karşılanması amacı ile geçtiğimiz yıl ilk olarak Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde uygulanan mobil santrallara yenileri ekleniyor.

TEAŞ Genel Müdürlüğü tarafından enerjiye ihtiyacı olan bölgelerden gelen talepler de dikkate alınarak yapılan program doğrultusunda Hakkari'de konuşlandırılması planlanan ikinci bir santralın da bu ay içinde enerji üretimine katılması planlanıyor.

Bir Türk firmasına sipariş edilen 20 megavat (mw) kurulu gücündeki santralın test ve kabullerinin yapılmasının ardından santralın bu hafta sonunda ticari işletmeye alınacağı öğrenildi.

TEAŞ Genel Müdürlüğü tarafından üretilecek enerjinin belirli bir fiyat karşılığında alınacağı mobil santrallardan iki adeti ise Kırıkkale ve Mersin-Akkuyu bölgesine konuşlandırılacak.

20 ila 25 mw kurulu gücündeki iki santralın da deneme testlerinin yapılarak en geç Eylül ayında ilgili firmalar tarafından belirlenen bölgelerde konuşlandırılması öngörülüyor.

Yine TEAŞ Genel Müdürlüğü tarafından Silopi, Van ve Şırnak'ın enerji ihtiyacının mobil santralar tarafından karşılanması amacı ile bazı yerli ve yabancı firmalarla da görüşmeler sürdürülüyor.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.