HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Of'ta kapanan yollar açılıyor

28.08.2001 00:00:00
Trabzon'un Of İlçesi'nde, aşırı yağış nedeniyle meydana gelen heyelanlar sonucu kapanan yolların büyük bölümü ulaşıma açılırken, bazılarında yol açma çalışmaları sürdürülüyor.

Trabzon Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, yağışların ardından Of-Çaykara devlet karayolunun, 4 ayrı bölgede toprak kayması sonucu kapandığı, Köy Hizmetleri Bölge Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin çalışmalarının ardından yolun ulaşıma açıldığı belirtildi.

Ballıca Beldesi'ne bağlı Büyük Mahalle'de 4 ev ve 1 çay alım evinin birinci katlarının sel suları altında kaldığının ve yolun kesildiğinin belirtildiği açıklamada, söz konusu bölgede yolların büyük ölçüde açıldığı ancak heyelan tehlikesi bulunan mevkilere müdahale edilemediği söylendi.

Açıklamada, ilçedeki bazı köy ve beldelerde meydana gelen tahribatlar hakkında şu bilgi verildi:

"Fındıkoba köyünde 5 ev ve 1 dükkanın birinci katları su altında kalmış, köy yolu kapanmış, menfezler dolmuş, gerekli müdahalelerin ardından yol ulaşıma açılmıştır. Taşhan beldesi Merkez mahallesinde ise 3 ev ve 3 dükkanın 1. katları ve 2 araç çamur içinde kalmıştır. Araçların sahipleri bulunamadığından köy yolunun ulaşıma açılması sağlanamamıştır. Dumlusu köy yolunda muhtelif yerler ile Kiraz köyü Aşağı Mahalle yolu kapanmış ancak söz konusu yollar açılarak ulaşım sağlanmıştır. Çatalköy-Dağalan ile Yemişalan köy yollarının stabilizesi tamamen tahrip olduğu için ulaşım güçlükle sağlanmaktadır. Erenköy köy yolu ise halen ulaşıma kapalıdır."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.