HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 09 MAYIS 2021, PAZAR

Öğrencilere sanal takip

07.10.2005 00:00:00
SON HABER Bilgiye Erişim Portalı sayesinde artık çocuklarınızın okula gidip gitmediğini ve notlarını takip edebileceksiniz

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), velilerin, çocuklarının okula devam ve derslerdeki başarı durumlarını internet üzerinden takip edebilmelerini sağlayan www.bep.meb.gov.tr adresli "Bilgiye Erişim Portalı" hazırlayarak, hizmete sundu.

"Bilgiye Erişim Portalı" ile ilgili proje kapsamında öğrencilerin sınavlardan aldıkları notlar ile okula devam durumları isteyen velilerin e-posta adreslerine veya cep telefonlarına gönderilecek.

MEB ile Microsoft arasında imzalanan "MEB'e bağlı Okullarda Bilgi ve İletişim Teknolojilerini Geliştirme Protokolü" kapsamında hazırlanan Bilgiye Erişim Portalı Projesi, 9 ildeki 120 okulda pilot olarak uygulanacak. Portal, öğrenciler, öğretmenler, okul yöneticileri ve velilerin yanı sıra eğitim ile ilgili içeriklere ulaşmak isteyenlere de açık olacak.

Ancak veliler, öğrenciler, öğretmenler ve okul müdürleri kendileriyle ilgili yetki alanlarına T.C. kimlik numarası ve kendi şifreleriyle girebilecekler. Projenin uygulandığı okullarda öğrencisi bulunan velilere birer şifre verilecek. Böylece öğrenciler, sınav notlarının ve öğretmenlerinin kendileriyle ilgili değerlendirmelerinin bulunduğu sayfayı, velileri şifre kullanarak girebilecekleri için göremeyecekler.

Portalda öğrenci, öğretmen, müdür ve velilere yönelik kullanıcı servisleri bulunuyor.

Veliler, kendilerinin kullanabileceği servisten çocuklarının tüm derslerindeki yazılı ve sözlü sınavlardan aldığı notları, öğretmenlerin öğrenci ile ilgili görüşlerini öğrenebilecekler. İlgili serviste velilerin meslekleri, e-posta adresleri, telefonları ve adres bilgileri de yer alacak. Veliler, çocuklarının sınav notları ve devam-devamsızlık gibi durumlarının cep telefonlarına veya e-postalarına iletilmesini isteyebilecekler.

Proje, geçen yıl, yeni ilköğretim müfredatını pilot olarak uygulamak amacıyla seçilen Ankara, Bolu, Diyarbakır, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Samsun ve Van'daki toplam 120 okulda uygulanacak. 


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.