HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 27 TEMMUZ 2021, SALI

Orta Anadolu'daydık...

07.08.2001 00:00:00
Kuvayı Milliye geçtiğimiz hafta Aksaray, Konya ve Kayseri'de hareketine devam etti. Bu bölgelerin binlerce sanayici ve işadamlarıyla iştişaresini sürdürdü. Diğer bölgelerdeki heyecan ve iştiyak buralarda da mevcut. Yaptığımız yolculuk esnasında karşılaştığımız insanların sevgi gösterileri Prof. Dr. Haydar Baş Bey'in ne kadar tanındığı ve tezlerinin ne kadar yakından takip edildiğini gösteriyor.

Anadolu insanı tam bir şaşkınlık içerisinde. Yıllardan beri sabırla bekleyen, etrafındaki gelişmeleri iyi niyetle yorumlayan vatandaş, günümüzdeki hadiseler karşısında sosyal bir şok yaşıyor. Meğerse basın-yayının da desteğiyle bugüne kadar insanların gerçek yüzleri ve niyetleri hep kamufle edilmiş diyorlar. İşin en acı tarafı ise, Ahmet Erimhan beyin tespitiyle "ülkemizin milli yönü en milliyetçi görünenlerce; dini yönü ise en dindar takdim edilen kadrolarca tahrip edilmiş", millet nezdinde imaj kaybetmesine sebep olunmuştur.

Anadolu insanının dili yanmış vaziyette. Kendisine takdim edilen kadrolara çok temkinli yaklaşıyor. Her zaman olduğu gibi iyi niyetle yaklaşıyor ama gelişmeleri de yakından takip etmeyi ihmal etmiyorlar.

Örnek vermek gerekirse, yenilikçi diye takdim edilen kadroların yurtdışındaki icazet arayışları, yurtdışındaki odaklarla yakın temasları; ekümenik sevdalı kimi papazlarla Arz-ı Mevud hayali taşıyan kimi hahamlarla samimi duruşları insanımızın gözünden kaçmıyor. "Bunlar mı?" diyorlar "milli sorunlarımızı çözecek kadrolar" "şimdiye kadar gavurdan dost, domuzdan post olduğunu siz gördünüz mü?" diyorlar.

Yaşadığımız kritik zaman diliminde, Avrupa Birliğine karşı milli duruşu temsil eden, asker sivil; devlet millet dostluğu için gayret sarfeden; proje karşılığı emisyon hacmini genişleterek ekonomiyi tekrar harekete geçirecek projelerini anlatan; bu milletin bir olduğunun altını çizen Prof. Dr. Haydar Baş Bey ve arkadaşları devletimizin bekası için çalışmalarına devam ediyorlar.

Yapılan samimi çalışmalar milletimizden çok ciddi karşılık buluyor. Vilayetler sıraya girmiş adeta yarış halindeler. "Kuvayı Milliye kadrosu bize ne zaman gelecek" diyorlar. Ruhen, fikren iştirak etseler de fiilen buluşmak görüşmek istiyorlar.

Kayseri'de Erciyes'in eteklerinde toplanan binlerce sanayici ve işadamına seslenen Kayserili mühendis ve fikir adamı Cemal Bey, sizleri ikinci Kuvayı Milliye hareketine katılmaya davet ediyorum teklifine Kayserili hemşehrilerinin verdiği destek gözlerimizi yaşarttı.

Evet dostlar, Kuvayı Milliye aşıkla maşukun buluştuğu bir hareket olmaya devam ediyor.
 
Doç. Dr. Ahmet H. Kepekçi / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.