HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Rahşan Ecevit günah çıkartıyor

30.08.2001 00:00:00
Rahşan Ecevit'in gündeme taşıdığı af tartışmaları, Türkiye gündemini gereksiz yere hayli meşgul etmişti. Bu gereksiz tartışmaların ardından karmakarışık bir şekilde çıkan af yasası, çıktıktan sonra da tartışmalar bitmemiş, aksine daha da şiddetlenmişti.

Affın mimarı Rahşan Ecevit, Türkiye'yi soktuğu bu durumdan duyulan rahatsızlığın dillendirilmesiyle beraber, bir açıklama yapma ihtiyacı hissedip, " benim istediğim af bu şekilde değildi" diyerek günah çıkarttı.

DSP Genel Başkan Yardımcısı Rahşan Ecevit, "Benim düşündüğüm af katillerin affı değil, garibanların affıydı" diyerek affın doğurduğu sıkıntılara kendisinin sebep olmadığını öne sürdü.

Rahşan Ecevit, Şartla Salıverilme, Dava ve Cezaların Ertelenmesine İlişkin Yasa'yla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Rahşan Ecevit, açıklamasında şunları kaydetti:

"Değerli işadamı ve yazar Sayın Üzeyir Garih'in katili aranırken, bazı gazeteler Şartlı Salıverme Yasası'nı yeniden gündeme getirdiler. O arada bir yazar da bu yasadan beni sorumlu tuttu.

Oysa ben, defalarca bu affın benim düşündüğüm af olmadığını söyledim. Benim düşündüğüm af katillerin affı değil, garibanların affıydı.

Bir somun ekmek çalanlar için istenilen affın içine katilleri de sokan ben değilim.

Katillerin bile cezalarının silinmesini kolaylaştıran kanunlarımızı hala düzeltmeyen de ben değilim.

'Adalet' adı altında affın kapsamını genişletmek için hala uğraşanda ben değilim."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.