HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Savaşın boyutları

18.09.2001 00:00:00
Bir Ispanyol gazetecinin "Yakindogu'ya bir saldiri olur mu? Olmasi halinde bunu destekleyecek misiniz? Ayrica, kararli mücadelenin Iran ya da Afganistan gibi ülkelerin ötesinde Pakistan ve Suudi Arabistan ülkelerinde de olabilecegini düsünüyor musunuz?" seklindeki sorusu üzerine, Ispanya Basbakani Aznar, sunlari söyledi:

"Genel olarak, bir hususa dikkati çekmek istiyorum. Bu tip konularda ayrintilara girilebilir, tartisilabilir ama unutmamamiz gereken, alti çizilmesi gereken konu, bunlarin terörist faaliyetler oldugu ve mutlaka yanitlanmasi geregidir. Daha da öteye gideyim, Israil ile Filistin arasindaki baris sürecinin hizlandirilmasi gerektigine kesinlikle inaniyorum. Tabii bunlara ivme kazandirmak içingerekli girisimlere de katilacagiz. Böylelikle, Yakindogu'da birçok hususun çözümlenmesi yolunda adim atilmis olacaktir.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.