HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 20 HAZİRAN 2021, PAZAR

Şehitlikler Arefe Günü'nde doldu

İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelge kapsamında sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehit aileleri arefe gününde evlatlarını ziyaret etti.  
12.05.2021 13:38:00
Şehitlikler Arefe Günü'nde doldu
Şehitlikler Arefe Günü'nde doldu
İçişleri Bakanlığı da bayram öncesi 'Şehit Ailelerinin Kabristan Ziyaretleri' konulu bir genelge yayımladı. Genelgeye göre şehit aileleri arefe günü ve Ramazan Bayramı' nın birinci günü olmak üzere sokağa çıkma yasaklarından muaf tutuldu.

Şehit aileleri arefe gününde Edirnekapı Şehitliği'nde kabristan ziyaretlerini gerçekleştirerek şehitlerin kabri başında dualar etti.

Şehit oğlunu ziyaret eden Nurettin Ercan, 'Bir aydır gelemiyorduk. Bugün çıktık. Mezarlıkların yaprakları kupkuru olmuş. 14 senedir devamlı gidip geliyoruz. Şehit üsteğmen Emre Ercan'ın babasıyım. Oğlum Isparta Davraz dağında donarak öldü' şeklinde konuştu.

Şehit babasının mezarını sulayan Kenan Akansel, 'Öncelikle babamın mezarlığına gelmek benim için bir gurur kaynağı. Beş yaşında onu kaybettiğimde hem anneme hem abime büyük etkileri oldu. Onlarsız bayram geçmiyor. Her zaman kalbimizde ' dedi.

Oğlunu kaybeden Perihan Öztekin ise; 'Çok mutluyum çok üzülmüştüm gidemeyeceğiz diye. Allah razı olsun cumhurbaşkanımızdan ve sayın Süleyman Soylu'dan. Duyuru yaptı. Şehit aileleri çıkabilir, kabristanlara gidebilir diye. Bunu düşünen uygulayanlara teşekkür ederim. Çok mutlu oldum. ' diye konuştu.
logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.