HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 22 HAZİRAN 2021, SALI

Sinovac, Türkiye'ye aşı üretim lisansı verdi

Sinovac CEO'su Yin Weidong Türkiye, Endonezya, Brezilya, Malezya ve Mısır'a üretim lisansı verdiklerini açıkladı
12.05.2021 10:24:00
Sinovac, Türkiye'ye aşı üretim lisansı verdi
Sinovac, Türkiye'ye aşı üretim lisansı verdi
Sinovac CEO'su Yin Weidong Türkiye, Endonezya, Brezilya, Malezya ve Mısır'a üretim lisansı verdiklerini açıkladı.

Dünya genelinde korona virüsle mücadele kapsamında birçok ülke, devam eden aşı kampanyalarına hız kazandırmaya çalışıyor. Aşı üreticisi Çinli şirket Sinovac'ın CEO'su Yin Weidong Bloomberg'e yaptığı açıklamada, Türkiye ile birlikte Endonezya, Brezilya, Malezya ve Mısır'a "CoronaVac" adlı korona virüs aşısını ülkelerinde üretme konusunda lisans verdiklerini duyurdu. Şirketin geçtiğimiz ay dünya çapında 260 milyon doz korona virüs aşısı tedarik ettiğini belirten Weidong, bunların yüzde 60'ından fazlasının Çin dışındaki ülkelere gittiğini ifade etti.

Sinovac'ın aşısı Endonezya'da yüksek etkinlik sonucuna ulaştı

CoronaVac, Endonezya'da sağlık çalışanları arasında yürütülen çalışmada yüksek etkinlik sonuçlarına ulaştı. Endonezya Sağlık Bakanı Budi Gunadi Sadikin Bloomberg'e yaptığı açıklamada, başkent Jakarta'da aşının uygulandığı 25 bin 374 sağlık çalışanının ikinci dozlarını aldıktan sonra 28 gün boyunca izlendiğini aktardı. Bakan Sadikin, aşının ölümü yüzde 100 önlediği, hastaneye yatışa karşı ise 96 koruma sağladığı bilgisini paylaştı. Sadikin, çalışmaya katılan sağlık çalışanlarının yüzde 94'ünün enfeksiyona karşı korunduğunu da kaydetti. Ancak Endonezyalı Bakanının açıkladığı bu veriye asemptomatik vakaların dahil olup olmadığı belirsiz.

Sadıkin, "Sağlık çalışanları arasında hastaneye yatışlarda ve ölümlerde çok çok şiddetli bir düşüş görüyoruz" diye konuştu.İHA


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.