HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Sporda pis kokular

10.07.2001 00:00:00
Şanlıurfa Valisi Muzaffer Dilek yaptığı açıklamada, son günlerde sportif faaliyetlere yardım gerekçe gösterilerek İl Özel İdaresi ve Halk Eğitim Merkezi binalarının bahçelerinde faaliyetlerini sürdüren Güreş İhtisas Kulübü Derneği ile Tekvando İhtisas Kulübü Derneği'nin bazı yöneticilerinin halkı gerçek dışı haberlerle yanılttıklarının izlendiğini belirtti.

Vali Dilek açıklamasında, iki derneğin hesaplarının incelenmesinde, harcamaların çok küçük bir kısmının sportif amaçlarla yapıldığının görüldüğünü kaydederek, şöyle dedi:

"Yapılan incelemeler sonunda her iki derneğin adına hareket ettikleri spor dallarında harcadıkları paralar yasal belgelerle isbat edilememiştir. Sözkonusu iki derneğin gelirleri herhangi bir bankaya yatırmadığı tesbit edilmiştir."

Vali Dilek açıklamasında, her iki derneğin adına hareket ettiklerispor dallarında harcadıkları paraların yasal belgelerle ispat edildiği taktirde, bunların yüzde 50'sinden fazlasının adı geçen spor kulüplerine malzeme ve araç yardımı olarak Valilikçe verileceğini de belirterek, şöyle devam etti:

"Sportif faaliyetlere destek sağlandığı gerekçesiyle yıllardır eksik bilgilerle kişisel çıkarları için kullanılan kamu binalarındaki her türlü kullanıma, yasal prosedür içerisinde son verilecektir. Ayrıca kamu kuruluşlarının bahçelerinde açılan çay bahçelerinde oyun oynanmasına izin verilmeyecektir."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.