HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 09 MAYIS 2021, PAZAR

Süper FM'e 33.1 milyon dolar

22.09.2005 00:00:00
Uzan Grubu şirketlerinden Süper FM'in ihalesinde en yüksek teklifi 33 milyon 100 bin dolarla CGS TV (Kanada-Global ortaklığı) verdi.

İhalede muhammen bedelle 18 milyon 500 bin dolar olarak belirlendi. İhaleye Işıl Televizyon (Doğan Grubu), Ciner Tv ve CGS TV (Kanadalı CanWest ve Global ortaklığı) katıldı.  Süper FM ihalesine, belgelerindeki eksiklik nedeniyle 2 Numara Radyo ve TV, açık artırmaya katılamadı. Kapalı teklifler alındıktan sonra 13 milyon 250 bin dolarla açık artırma aşamasına geçildi. İhalede çekişme Işıl TV ve Ciner TV arasında yaşandı. Işıl TV ikinci kez aradan sonra açık artırmaya katılmadı. Bu sırada CGS TV ihale sürecine tekrar dahil oldu ve fiyatı artırdı. Son bölümde CGS TV ve Ciner TV arasında kıran kıran bir ihale gerçekleşti. Fiyat hızla artarak 30 milyon doların da üzerine çıktı. Bir saat süren ihalenin sonunda Uzan Grubu şirketlerinden Süper FM'in ihalesinde en yüksek teklifi 33 milyon 100 bin dolarla CGS TV (Kanada-Global ortaklığı) verdi. İhale, Fon Kurulu'nun onayıyla sonuçlandırılacak.

Esrarengiz Yetkili isim bile vermedi!İhaleye en yüksek teklifi veren CGS'nin ortaklık yapısının sorulması üzerine Çalışkan, ortaklık yapısı, ödeme şekli gibi detayların, basın açıklaması şeklinde kamuoyuna duyurulacağını kaydetti. Bu arada ihale sonrasında şirketin ortaklık yapısına ilişkin soru yöneltilen CGS Televizyon ve Radyo Yayıncılığı Ticaret A.Ş. masasında oturan bir yetkili, detayların daha sonra bildirileceğini söyledi. Yetkili, ismini soran gazetecilere de yanıt vermedi. Super FM'in ulusal, karasal frekans ve kanal kullanım hakkı, verici ve ekipmanları, teknik ekipman ve yayın donatımı, internet alanadı, arşiv ile bu mal, hak ve varlıkların satışa çıkarıldığı ihale, Fon Kurulu'nun onayıyla sonuçlandırılacak.Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF), 7 radyo, 2 televizyon kanalı ve bir gazeteden oluşan Star Medya Grubu şirketlerinin satış ihaleleri Super FM ile başladı.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.