HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 MAYIS 2021, SALI

Tanjeviç'in istifası kabul edilmedi

28.09.2005 00:00:00


Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Avrupa Şampiyonası'nda hayal kırıklığı yaratan sonuçlar alan (A) Milli Erkek Takımı'nın antrenörü Bogdan Tanjevic'in istifasını kabul etmedi.

Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu, toplantısının ardından bir basın açıklaması yaptı. Federasyonun resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, Tanjevic'in, Avrupa Şampiyonası'nda alınan sonucun beklentilerin altında kalması nedeniyle, yönetim kurulunun rahat karar verebilmesi amacıyla, 4 yıllık kontratı olmasına rağmen istifasını verdiği hatırlatılarak, "Yönetim kurulumuz, şampiyonada alınan neticeleri ve sergilenen performansı, idari ve teknik yönleri ile etraflıca tartışmış, beklentilerimizle kıyaslandığında başarısızlık olarak adlandırılan neticenin büyük hatalardan kaynaklanmadığı sonucuna varmıştır" denildi.

Açıklamada, Tanjevic'in, Dünya ve Avrupa basketbolunu çok iyi tanıyan, yüksek kariyerli biri olduğu ve 15 aydır Türk basketboluna hizmet ettiği vurgulanarak, şu görüşlere yer verildi: "Tanjevic'in bundan sonra da elimizdeki çok değerli oyuncularımızla, yeni yetişen yetenekli gençlerimizi en iyi şekilde kullanarak, milli takıma ve Türk basketboluna hizmete devam etmesinde yarar görülmüştür.

Bu anlamda yönetim kurulu, Tanjevic'i toplantıya davet ederek istifasının kabul edilmediğini kendisine bildirmiş, en kısa zamanda Avrupa Şampiyonası'nın ayrıntılı bir değerlendirmesini ve geleceğe yönelik planlarını yönetime sunmasını istemiştir. Kendisinden başarı beklendiği ve bunun için yönetim kurulunun her türlü imkanıyla kendisini desteklemeye devam edeceği vurgulanmıştır."
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.