HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 30 TEMMUZ 2021, CUMA

Trabzon'a yatırım çağrısı

26.06.2001 00:00:00
Trabzonlu İşadamları Derneği tarafından, "Trabzon'da Turizm, Tanıtım ve Yatırım Olanakları" konulu bir konferans düzenlendi. Derneğin Ümraniye'deki merkezinde gerçekleştirilen konferansın konuşmacısı Trabzon Turizm İl Müdürü Volkan Canalioğlu, Trabzonlu işadamlarına, Trabzon'a yatırım çağrısında bulundu. Slayt gösterisi ile desteklediği konferansında, Canalioğlu, tarihi, coğrafi, kültürel zenginliklerini sıraladığı Trabzon'un 4 mevsim 12 ay turizm yapılabilecek bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Trabzon'un kongre, yat ve yayla turizmine müsait bir şehir olduğunu belirten Canalioğlu şunları söyledi: "Trabzon için yayla turizmi oldukça önemli bir hale geldi. 22 yayla hakkında Bakanlar Kurulu kararı çıktı. İlki Hıdır Nebi olmak üzere yayla kentler oluşturulmaya başlandı. Vatandaşların 9 ay kullanılmayan evlerini pansiyon sistemi ile turizme kazandırma çalışmalarımız var. Yat limanı çalışmaları ise devam ediyor. Trabzon'a 828 bin turist gelmiş ve 11 trilyon lira bırakmış. Yatırım arttırılırsa bu rakam daha da artacak olup göç de engellenmiş olacak." Konferansa katılan İstanbul milletvekili Bozkurt Yaşar Öztürk, yatırım söz konusu olduğunda Trabzon için büyük öneme sahip Karadeniz otoyolunun mutlaka bitirileceği müjdesini verdi. Doğu Karadeniz Kalkınma Projesi (DOKAP), Tiflis demiryolu'nun önce Trabzon sonra da Samsun limanlarına kadar ulaştırılması ile İstanbul'dan Hopa'ya kadar yat limanlarının çoğaltılması çalışmalarından da bahseden Öztürk, Trabzon'a KTÜ gibi önemli bir katkı sağlayacak İpek Yolu Vakıf Üniversitesi çalışmalarına da TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyesi olarak gereken desteği vereceğini belirtti.

Dernek başkanı Yusuf Şimşek de memleketleri Trabzon'a yatırım konusunda gereken hassasiyeti göstereceklerini söyledi. Trabzonlu İşadamları Derneği tarafından düzenlenen konferansa, dernek üyesi işadamlarının yanısıra Ümraniye Belediye Başkanı Mehmet Bingöl, Ümraniye Kaymakamı Ali Yılmaz da katıldı.

-İSTANBUL-YENİMESAJ


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.