HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Trabzon'da acılar tazelendi

16.10.2003 00:00:00
Trabzon'da 26 Mayıs'ta düşen uçakta yakınlarını kaybeden 5 aile, Villarreal Kulübü yöneticileriyle birlikte kazanın meydana geldiği yere giderek, kazada ölen 62 İspanyol askerin anısına saygı duruşunda bulundu.

UEFA Kupası 1. Turu'nda Trabzonspor ile karşılaşacak olan İspanya'nın Villarreal Takımı ile Trabzon'a gelen 5 aile, bazı yöneticilerle birlikte uçak kazasının meydana geldiği Maçka İlçesi Şahinkaya Beldesi Koçkine Mezrası'na gitti.

İspanyol kafileye, Trabzon Vali Yardımcısı Nihat Nalbant, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Abanoz ve Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Yusuf Ziya Yılmaz eşlik etti.

Vali Yardımcısı Nalbant, burada kafileye kaza hakkında bilgi verdi. Bu arada bazı İspanyollar gözyaşlarını tutamadı.

Konuşmanın ardından, ölen 62 İspanyol Barış Gücü askerinin anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Aileler daha sonra uçağın düştüğü alana çiçekler ve askerlere ait çeşitli eşyalar bıraktılar, İspanya'ya götürmek üzere de kaza yerinden toprak aldılar.

Bu arada Nalbant, Abanoz ve Yılmaz, kazada yakınlarını kaybeden ailelere birer plaket verdi. Ziyareti tamamlayan kafile, daha sonra Trabzon'a döndü.

Afganistan'ın başkenti Kabil'den İspanya Barış Gücü askerlerini taşıyan Ukrayna tescilli uçak, 26 Mayıs 2003'de Trabzon'un Maçka İlçesi'ne bağlı Şahinkaya Beldesi Koçkine Mezrası'nda düşmüştü. Kazada, 62 İspanya Barış Gücü askeri ile 1'i Belarus, 12'si Ukraynalı olmak üzere toplam 13 kişilik mürettebat ölmüştü.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.