HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 22 HAZİRAN 2021, SALI

Türkiye'de internet yavaş mı?

 
Zaman zaman medyada yer alan haberlerde Türkiye'nin internet hızında dünyada 102. sırada yer aldığı öne sürülüyor. Peki, bu doğru mu? Bu soruyu en yetkili isimlere sorduk.
11.11.2020 13:19:00
   Türkiye'de internet yavaş mı?
   Türkiye'de internet yavaş mı?
 
RECEP BAHAR / MÜLAKAT
 
Zaman zaman medyada yer alan haberlerde Türkiye'nin internet hızında dünyada 102. sırada yer aldığı öne sürülüyor. Peki, bu doğru mu? Bu konuda en yetkili isim olan Türk Telekom CEO'su Ümit Önal, Yeni Mesaj'a yaptığı açıklamada, hız verilebilirlik ile müşteri tercihlerinin farklı olduğunun altını çizerek, "Hız meselesi Türk Telekom için bir ödevdir" diye konuştu.
 
Kullanıcı düşük hızı tercih ediyor
 
Aynı konuda Yeni Mesaj'a değerlendirmelerde bulunan Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç ise Avrupa Operatörler Birliği'nde başkanlık yaptığına işaret ederek, şunları söyledi: "Örneğin Almanya'da fiberleşme oranı yüzde 3.5, bizde yüzde 20... Polonya'da satılan tarifelerin yüzde 50'si 50 megabitin üstünde. Türkiye'de kullanıcılar düşük hızları tercih ediyor. Bir de Avrupa'da hane başına 1.4; Türkiye'de 3.4 kişi düşüyor. Ciddi ortak kullanıcı var! Haliyle hız düşüyor. Dahası kapıda fiber var ancak apartmanların iç donanımı fibere uygun değil."
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.