HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

TÜSİAD şokta

29.09.2001 00:00:00
Bakan Derviş'in programına büyük alkış tutan patronlar kulübü TÜSİAD, yaz aylarında rahatlama beklerken, dövizdeki aşırı dalgalanmalar ve yüksek aylık enflasyon rakamlarıyla ters köşeye yattı

Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Kemal Derviş'in açıkladığı ekonomik programa tam destek veren patronlar kulübü TÜSİAD, aradan geçen bunca zamana karşın olumlu gelişme görememenin şaşkınlığını yaşıyor. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, mali sektörün güçlendirilmesi için reform çalışmalarının sürdürülmesinin bugün hala önemini koruduğunu ifade ederek, "Çünkü güçlü bir mali sektör olmadan ekonominin çarklarının dönmesi mümkün değil" dedi. İşadamı Üzeyir Garih için saygı duruşuyla başlayan TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısının açılışında konuşan Özilhan, sakin geçmesini bekledikleri yaz aylarına, dövizdeki aşırı dalgalanmalar ve yüksek aylık enflasyon rakamlarının damgasını vurduğunu söyledi. Reel sektördeki kan kaybının hızlanarak sürdüğünü belirten Özilhan, "Program üçlü bir sacayağı üzerinde yükselecekti; mali sektörün rehabilitasyonu, kamu sektörünün yeniden yapılanması ve reel sektörün hayata dönüşünün sağlanması. Ancak bu plan şu döneme kadar tutmadı"dedi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.