HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 26 HAZİRAN 2022, PAZAR

Yahudiler Mescid-i Aksa'yı bastı

29 11:59:00.05.2022
Yüzlerce İsrailli yerleşimci, "Bayrak Yürüyüşü" öncesinde Mescid-i Aksa'ya gelerek avluda dini ritüellerini gerçekleştirdi
Yüzlerce İsrailli yerleşimci, “Bayrak Yürüyüşü” öncesinde Mescid-i Aksa’ya gelerek avluda dini ritüellerini gerçekleştirdi. Yahudilerin ziyareti öncesi ise İsrail güçlerinin ibadet eden Müslümanların etrafını kuşatarak, saldırdıkları yaşlı adamı camiden atması gerginliğe neden oldu.
 
İşgal altındaki Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’ya İsrail güçleri korumasında gelen aralarında aşırı sağcı Yahudi Gücü (Otzma Yehudit) Partisi liderlerinden milletvekili Itamar Ben Gvir'in de bulunduğu yüzlerce İsrailli yerleşimci, avluya girerek dini ritüellerini gerçekleştirdi.
 
Görgü tanıkları, İsrailli yerleşimcilerin halen Mescid-i Aksa’da bulunduğunu ve provokasyonlarına devam ettiğini belirtti. İsrail güçleri, İsrailli yerleşimcilerin bugün yerel saatle 16.00’da düzenleyecekleri “Bayrak Yürüyüşü” öncesinde Mescid-i Aksa’ya giden yollarda konuşlanarak birçok noktada barikat kurdu.
 
Görgü tanıkları, İsrail güçlerinin ibadet eden Müslümanların etrafını kuşatarak, yaşlı bir adama saldırdığını ve camiden attığını söyledi. Erken saatlerde 4 Filistinli de İsrail güçleri tarafından gözaltına alınmıştı.
 
Aşırı sağcı fanatik Yahudi yerleşimciler, 1967'de İsrail'in Doğu Kudüs'ü işgalinin yıl dönümünde her yıl mayıs ayında provokatif "Bayrak Yürüyüşü" düzenliyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2022

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.