HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 02 AĞUSTOS 2021, PAZARTESİ

Yenilikçiler tez pörsüdü

04.08.2001 00:00:00
Kocaeli Bağımsız Milletvekili Meral Akşener, yaptığı yazılı açıklamayla, FP'nin kapatılmasının ardından yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren "yenilikçiler"le hareket etmeyeceğini bildirdi. Akşener, "Kamuoyunda 'Yenilikçi' olarak bilinen siyasi grubun düşündüğüm ve hayal ettiğim Türkiye vizyonumla örtüşmediğini gördüm. Bu bakımdan, bu siyasi hareketle birlikte olmadığımı kamuoyunun bilgisine sunarım" dedi.

Millet ve devleti kucaklayacak, siyasetin ve toplumun önünü açacak, Türkiye'yi geleceğe hazırlayacak bir siyasi harekete ihtiyaç olduğuna inandığı için kamuoyunda "yenilikçi" olarak bilinen siyasi grubun içinde olmayı planladığını belirten Akşener, açıklamasına şöyle devam etti:

"Ancak geçen süre içinde söz konusu hareketin düşündüğüm ve hayal ettiğim Türkiye vizyonumla örtüşmediğini ve bu hedefi samimiyetle gerçekleştirme imkanı bulamayacağımı gördüm.

Bu bakımdan, bu siyasi hareketle birlikte olmadığımı kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım."

Meral Akşener, 4 Temmuz 2001'de düzenlediği basın toplantısında "yenilikçilerle" hareket edeceğini açıklamıştı.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.