HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Yine acı, yine yıkılan bir yuva

29.08.2001 00:00:00
Trabzon'un Yalıncak Beledisi'ne bağlı Türk Telekom Müdürlüğü'ne İşçi larak çalışan Abdurrahman (Baki) Kakmazoğlu (42), geçtiğimiz perşembe günü öğle saatlerinde serinlemek için gittiği Köy Hizmetlerine bağlı sosyal tesislerde boğularak Hakk'ın Rahmetine kavuştu. Kakmazoğlu'nun cesedi çalışmaların eksikliği ve yetkililerin yeterince bilgilendirilmemesi nedeniyle denize girdiği gün bulunamadı. Gece yeniden başlayan arama çalışlmaları, saat 03.30'a kadar Trabzon Valiliği'ne bağlı sivil savunma ekiplerince ve beraberinde gönüllü 3 dalgıç ile beraber devam etti. Çalışmalar Cuma sabahı 7.25'te sonuç verdi. Sahil güvenlik ekiplerinin bıraktığı ağa takılarak bulunan ceset denizden çıkarıldı.

Kakmazoğlu'nun naaşı defnedilmek üzere Işıklar Beldesi'ne getirildi. Cenazesi sevenleri, mesai arkadaşları ve ailesinin katıldığı kalabalık topluluk tarafından ikindi namazına mütakip Cenab-ı Hakk'ın Rahmetine uğurlandı.

Kakmazoğlu'nun cenaze namazını hayatta öz kardeşi gibi bildiği süt kardeşi olan Yaşar Ademoğlu kıldırırak kendisi için son vazifesini de yapmış oldu. Bu acı olayın gösterdiği gibi, Karadeniz sahillerinde yeterli güvenlik önlemleri alınmadığı takdirde, daha çok yuva yıkkılmış olacak.

Nuri OKUMUŞ


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.