HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 02 AĞUSTOS 2021, PAZARTESİ

36 bin ipucuna ulaşıldı

16.09.2001 00:00:00
ABD Savunma Bakan Yardımcısı Paul Wolfowitz, Amerikan Hava Kuvvetleri'nin, kaçırıldıktan sonra Pennsylvania'ya düşen uçağı takip ettiğini ve gerekli görüldüğü takdirde düşürmeye hazır olduğunu söyledi.

Wolfowitz, bir televizyon programında yaptığı açıklamada, "Pennsylvania'da düşen uçağı zaten takip ediyorduk. Bence uçağı düşüren etken, yolcuların kahramanlığıdır, ancak Hava Kuvvetleri de gerekli görüldüğü anda uçağı düşürmeye hazırdı" dedi.

Öte yandan FBI, elinde, sorgulamayı istediği 100'den fazla kişinin isminin yer aldığı liste bulunduğunu açıkladı.

ABD Adalet Bakanı John Ashcroft, basın toplantısında yaptığı açıklamada, FBI'ın havaalanları ve polis kurumlarına, saldırılarla ilgili bilgi sağlamak amacıyla görüşmek istediği kişilerin listesini gönderdiğini söyledi.

Aynı basın toplantısında konuşan FBI Başkanı Robert Mueller de, saldırıyla ilgili incelemede şimdiye kadar 36 binden fazla ipucuya ulaşıldığını ve ülke çapında yüzlerce kişiyle görüşüldüğünü belirtti.

Mueller, çeşitli kesimlerde 30'dan fazla arama emri çıkardıklarını, bilgisayar ve belgelere el koyduklarını kaydetti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.