HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 HAZİRAN 2021, CUMA

AK Parti, karargahı dağılmış parti görünümü veriyor

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, AK Parti'nin, 'karargahı dağılmış bir parti görünümü verdiğini' öne sürdü.

 
07.05.2021 18:25:00
AK Parti, karargahı dağılmış parti görünümü veriyor
AK Parti, karargahı dağılmış parti görünümü veriyor

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, AK Parti'nin, 'karargahı dağılmış bir parti görünümü verdiğini' öne sürdü.

Ağıralioğlu, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, en çok kredi verdikleri bakanın, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olduğunu ifade etti.

Ağıralioğlu, Koca'nın, yaşanan bunca derdin arasında, muhalefeti suçlayarak, en son Doğu Türkistan konusunda yaptığı açıklamaların, kendisine verilen kredilerin hilafına olduğunu söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığının, 'Hayalimizde Çin' adlı yarışma düzenlemesini de eleştiren Ağıralioğlu, muhalefeti suçlamak yerine, tam açılmayı konuşabilen bir Türkiye'yi hayal ettiklerini dile getirdi. Ağıralioğlu, şöyle devam etti:

"Çin'de yaşanan onca zulme Dışişleri Bakanlarımızın gür seslerle mukabele ettiği bir Türkiye hayal ediyoruz. Türkiye'ye, Doğu Türkistan'dan gelmiş, anasından, babasından, sevdiklerinden haber alamayan çocuklarımıza, Çin'de yaşananlara dikkat çekildiği bir Türkiye hayalimiz var.

14 ay olmuş, aşılamada geldiğimiz yer ortada. Muhalefeti suçlayarak aşılama zafiyetini kapatmaya çalışan bir sorumsuzluk dili, devletin yönetim dili asla olamaz. Devlet, ciddiyetle yönetilir. Çin'in bize karşı aşılama üzerinden bir şantaj durumu varsa alternatiflere bakmalıydınız. Çin, Doğu Türkistan'da yaşananlara hassas değil, Doğu Türkistan'da yaşananlara karşı biz hassasız. Çin, Doğu Türkistan meselesi üzerinden size parmak sallıyorsa, o parmağı dünyaya ifşa etmeliyiz ama iktidar, muhalefeti suçlama kolaycılığına düştü. Neyi yapamıyorsa muhalefeti suçluyor. Bu ülke, bu dille yönetilemez. Bu siyasi üslup, artık biz memleketimizi taşıyamıyor demektir.'

'Kendi insanlarına parya muamelesi yaparak memleket yönetilmez' ifadesini kullanan Ağıralioğlu, 'Ekonomiyi ayakta tutmak için fırsat kollamak ayıp bir şey değil ancak ekonomiyi ayakta tutmak için kullandığınız ifadelere dikkat edin. Turist gelsin diye, güven vereceğiz hassasiyetiyle, 'Sizin göreceğiniz herkesi aşılayacağız' demek yerine, vatandaşa güven vermeyi denemelerini tavsiye ediyoruz.' diye konuştu.

Ağıralioğlu, AK Parti'nin, "karargahı dağılmış bir parti, artık memleketin yükünü taşıyamaz bir görüntü verdiğini" iddia etti.

Bir gazetecinin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yönelik 'stajyer bakan' ifadesinin sorulması üzerine Ağıralioğlu, 'Türk devletinin ciddi yönetilmeye ihtiyaç var. Bunca derdin, gailenin içinde elini arkada bağlama mevzusunu bir devlet politikası haline dönüştürmek ciddiyetsizliği, utanılacak bir şeydir. Süleyman Bey'e eskiden söylediği şeyleri hatırlatmaktan hicap duyarım. Ciddiyete davet ediyorum. Soruşturma izni vermemesi doğrudur.' değerlendirmesinde bulundu. 

Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.