HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 TEMMUZ 2021, PAZAR

Alın terini tozla, toprakla silenlerin yüzü gülecek

04.06.2020 00:00:00

Haydar Baş hocamızın bıraktığı en büyük emanetlerin başında Milli Ekonomi Modeli gelmektedir.

İnsanların huzur ve refah seviyesinin yükselmesi, dünyada açlığın, sefaletin sona ermesi, paylaşımda hak ve adaletin sağlanması için Milli Ekonomi Modeli'ni hiçbir menfaat beklemeden, hiçbir hesap yapmadan bütün insanlığa adayan Haydar Baş hocamız olmuştur.

Bu model insanlığın kurtuluşu olacak Dünya üzerindeki yegâne modeldir.

Allah, doğarken herkese eşit rızık verir, lakin paylaşımda adaleti insanoğlu bozar. Çünkü eskiden bu yana süre gelen ekonomik modeller insanoğlunu doğru yönlendirmemiştir. Modeli ortaya koyanlar, şahsi menfaatleri veya bir zümrenin çıkarı için ekonomik modeller ortaya koymuştur.

Ortaya konan bu modeller insanlığı kullanmak, emeğini sömürmek ve bir kişinin on binlerce kişi üzerinden çıkar sağlamasını sağlamıştır.

Lakin Haydar Baş hocamızın çıkar ve menfaat beklemeden Dünya insanlığının hizmetine sunduğu Milli Ekonomi Modeli bu adaletsizliğe dur diyebilir. Bütün insanlığın bolluk, bereket içinde, sömürülmeden yaşamasını sağlayabilir.

Üreten toplumlar, çalışan toplumlar emeğinin karşılığını alırken, yer altı kaynakları fazla olan ülkeler bir anda Dünya'nın en zengin ülkesi konumunda olacaklardır. Milli Ekonomi Modeli hak, hukuk, adaleti sağlayarak sömürü düzenine son vermekle kalmayacak, açlıktan her gün ölen insanları barındıran Afrika, dünyanın en zengin yerleşim birimi olabilecektir.

Alın terini tozla, toprakla silenlerin yüzü gülecek.

Bildiğimiz gibi tozla, toprakla silinen terden bereket fışkırdığı gibi, her lokması da bal gibi olur.

Milli Ekonomi Modeli iktidarında en fazla arka mahalle ve köylülerimizin yüzü gülecektir. Alın terini tozla, toprakla silenlerin yüzü gülecektir. Atatürk'ün "Köylü milletin efendisidir!" sözü Milli Ekonomi Modeli ile gerçek olacaktır.

Ülkemizi seyrettiğimizde dibe vurmuş bir ekonomi, işyerleri patır patır kapanıyor, İnsanlarda ümitsizlik hâkim... Gençlik yarınlarınlar için umut olmadığı görüşündeler. Hal böyle iken koronavirüslü günler Milli Ekonomi Modeli gerçeğini ortaya koydu.

Dünyaya baktığımızda AB ve ABD'deki büyük oyuncular sömürü üzerine kurulu bir ekonomi yönetmekte idi. Son gelişen olaylar gösterdi ki bu ekonomiler bitti. Hiçbir mücadelede başarı sağlayamaz oldular. İç savaşlar başladı. ABD ve AB ülkelerinde artık deniz bitti.

Dünya Bankası'nın Çin, Moğolistan ve Güney Kore Direktörü Martin Raiser,"80 yıldır böyle kriz yaşanmadı. Ödeme güçlüğü olan ülke ve şirketler nedeniyle büyük sıkışmalar yaşayacağız" sözleri dünya ekonomisinin perişan vaziyette olduğunu açık seçik ortaya koydu.

Aksine Milli Ekonomi Modelini uygulayan Rusya, Çin, Hindistan… Doğu bloklu ülkeler başa oynamaya başladı.

Diğer yandan kadın cinayetleri, kadına şiddet kavramları ancak ve ancak Milli Ekonomi Modeli ile son bulacak. Bu kavramlar tarihin derinliklerinde yerlerini alacaktır.

Ülkemizin huzur ve refahı için, yarınlarımızı daha mutlu yaşamamız için Milli Ekonomi Modeli'ne ihtiyacımız var. Genel Başkanımız Hüseyin Baş liderliğinde ülkemizi daha aydınlık ve güven veren yarınlara taşıyacağız. Türk'ün hâkimiyeti ile dünyadaki adaleti de, ekonomik huzuru da sağlayacağımızdan endişeniz olmasın.

 
İsmail Çetin / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.