HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 10 MAYIS 2021, PAZARTESİ

Altın Portakal'da sürpriz oldu

04.10.2005 00:00:00


42. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'En İyi Film' ödülü 'Türev'e gitti. 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülü Şener Şen'in olurken, 'En İyi Yönetmen' ödülü ise Kutluğ Ataman'ın oldu.

Bu yıl 42'ncisi düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali çerçevesinde yapılan, 'Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda 'En İyi Film' ödülü, Ulaş İnaç'ın yönettiği 'Türev' adlı filmin oldu. 'En İyi Yönetmen' ödülüyse 'İki Genç Kız' adlı filmle Kutluğ Ataman'ın oldu. En iyi ikinci film anlamına gelen, "Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü" de 'İki Genç Kız' filminin oldu. En iyi üçüncü film anlamına gelen, 'Behlül Dal Jüri Özel Ödülü' ise 'Korkuyorum Anne' adlı filmin oldu.

Yine Şener ŞenFestivalde, 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülü 'Gönül Yarası' adlı filmdeki performansıyla Şener Şen'in oldu. İzleyiciler tarafından ayakta alkışlanan Şen, ileri yaşlarda oyunculuğa başladığını belirterek, "Festival bana daha önce iki ödül verdi. Bu üçüncü ödülüm" diye konuştu.Festivalde, 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünüyse iki oyuncu paylaştı. Ödülü, Beste Bereket 'Türev', Vildan Atasever de 'İki Genç Kız' adlı filmdeki adlı filmdeki performansıyla kazandı.Festivalde, 'En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu' ödülünü 'Gönül Yarası' adlı filmdeki rolüyle Timuçin Esen, 'En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu' ödülünü ise 'O Şimdi Mahkum' adlı filmdeki rolüyle Fadik Atasoy aldı.'En İyi Sanat Yönetmeni' ise "Korkuyorum Anne" adlı filmle Mehtap Ün Kanıbelli oldu. 'En İyi Görüntü Yönetmeni' ödülünü 'İki Genç Kız' filmiyle Emre Erkmen kazandı. 'En İyi Senaryo' ödülünü ise 'Korkuyorum Anne' filmiyle Nilüfer Güngörmüş kazandı.

Diğer ödüllerSes Tasarımı ve Miksaj: Erol Adilce (İki Genç Kız)Kostüm Tasarımı: Ayşe Pirinççioğlu (Korkuyorum Anne)Özel Efekt: Murat Şengül-Ömer Boduroğlu (O Şimdi Mahkum)Makyaj ve Saç: Fatma Kardeş Şengül-Ümit Talip Bulut (O Şimdi Mahkum)Laboratuar: Fono Film (O Şimdi Mahkum)Kurgu: Nathalie Le Guay (Korkuyorum Anne)Müzik: Taner Çıray (Gönül Yarası)
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.