HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 MAYIS 2021, SALI

Asrın mitingi

23.05.2001 00:00:00
Miting üzerine değerlendirmeler

İstanbul mitinginin arkasından telefonlarımız, fakslarımız adeta kilitlendi. Mitinge bizzat katılanlar, TV'lerden takip edenler teşekkürlerini arzediyorlar, Allah razı olsun diyorlar. Prof. Dr. Haydar Baş Hocamıza saygı ve sevgilerini iletiyorlar.

Ümitlerin kırıldığı, halkın kamplara ayrıldığı, milli çarenin olmadığı zannedilen bir zamanda, çarenin açıkça gösterildiği bu miting, milli diriliş için bir çıkış olmuştur. Yüzbinlerin sel olup akması, bir bayrak denizine dönüşen meydan adeta, asra damgasını vururcasına bir coşku yaşıyordu.

İstanbul 1453'te fetholunduktan beri kaç defa bu seviyede bir toplantıya tanık oldu bilemiyoruz. Fakat bildiğimiz o ki, mevcut siyasi gidişattan, dışa bağımlılıktan bıkan halkımız, kendini buldu.

Bir ara "işte lider, işte başbakan" sloganı atıldı. Siyasi çözüm için hocamıza adeta teklif getirildi. İşin fikir boyutunun aksiyona döndürülmesi istendi. Evet, halkımız içtenlikle siyasi ve ekonomik çözüm için Hocamızı davet etti.

Halkımızın bir arayış içinde olduğu, mevcut siyaset erbabından memnun olmadığı hepimizin malumudur.

Yeni bazı siyaset projelerinin ABD'den icazet almaya kalkması da işin bir başka çelişkisi. Zira icazet için 70 milyon olan Türk milleti yeterlidir. Bunun dışında herhangi bir çözüm aramak ise yanlıştır.

Bu durumda eskisi de, yenisi de Türk kamuoyunu tatmin edebilecek nitelikte değildir. Halkımız arif olduğu için olayı hemen farkediyor. Çözümü Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızın projesinde arıyor. Zira O, "Bana sorsunlar 24 saatte çözümü göstereyim. Olayları halledeyim" diyor.

Türk halkı ariftir, derin bir tarihi tecrübeye ve birikime sahiptir. Diğer bir ifade ile bal olacak çiçeği bilir.

Türk halkı, İstanbul mitinginin önemini sezmiştir. Yüzbinler meydana akın ederek müspet tepkilerini koymuşlar, ülkenin ender yetiştirdiği bir insanla bütünleşmişlerdir.

Öyleyse çözüm bellidir, aklın yolu birdir.

Yabancı icazete ihtiyaç görmeyen, siyasi, iktisadi her problemi milli çarelerle çözen bu kaynağa ulaşmak, susuzluğunu ondan kana kana içerek gidermek lazımdır.

Bunun bir göstergesi olarak halkımız, mitingi izlemekle kalmadı. Telefon, faks diğer haberleşme araçlarına yüklenerek müspet tepkisini koydu.

Bu gözlem sonucunda, rahatlıkla diyebiliriz ki, bu millet kurtulur. Yeter ki milli projeler uygulansın. Değerli Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızın ifadesi ile "iki yılda Avrupa'yı, 3 yılda ABD'yi geçer, 4. yılda dünyanın lider ülkesi oluruz."

Evet bu yürüyüş sürdükçe yarınlar güzel olacaktır.
 
Baki Bektaş / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.