HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 HAZİRAN 2021, CUMA

Aziz ol, Elazığ

17.05.2002 00:00:00
12 Mayıs 2002 Pazar günü, Elazığ'daydık. Diğer bir ifade ile Elaziz.

Bu şehrin ismi hangi ifade ile anlatılırsa anlatılsın, değerli halkı gerçekten çok aziz bir halktır. Nice Allah dostları yetiştirmiş bir ilimiz olan Elazığ, çok büyük bir coşkuyla Prof. Dr. Haydar Baş beyi ve Bağımsız Türkiye Partisi'ni bağrına bastı.

Ayak basabilecek bir yer yoktu kapalı spor salonunda. Tavanı çökertecek sesler adeta semaya yükseliyordu; "Bu vatan bizimdir bizim kalcak", "Üstad, üstad, üstad", "Bu vatan bu millet seni bekliyor'', "İşte lider işte başbakan" ve benzeri sloganlar hiç susmadı.

Salondaki insanların en az bir misli de maalesef dışarıda kaldı.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı, hatiplerin selamlama konuşmaları, Sn. Ali Altun'un sunduğu müzik ziyafetinin ardından Prof. Dr. Haydar Baş bey sahneye davet edildi.

Çok açık ve net ifadelerle milli birliğin problemleri ve çözümlerine işaret edildi. Her zaman olduğu gibi problemlerin 24 saatte çözümleneceğine vurgu yapıldı.

Bu 24 saat meselesini Elazığlı çok net anlamıştı. Attıkları sloganları Prof. Dr. Haydar Baş beye adeta vokal yaptılar.

Konuşma sanki bir diyalog şeklinde geçti. Adeta herbir insana özel hitap ediliyordu. Dinleyiciler bayrak sallayarak, el sallayarak, başları ile tasdik ederek mukabele ediyorlardı.

Dış politikada kimlik ve onur tarifi gündeme gelince "Gakkoşlar" ayağa kalktı. Avrupa Birliği'ne hayır tepkisi ile salonu inlettiler.

Evet Elazığ halkı, Prof. Dr. Haydar Baş beyi ve Bağımsız Türkiye partisini bağrına bastı.

Çünkü bu çıkış soylu bir çıkıştı. Öz vicdanından ve milletten icazet almıştı. Atlantik ötesinden icazet alan yabancı parmakların oynattığı kuklalara hiç benzemiyordu.

Eminim ki değerli Elazığlılar, bu programdan sonra çok iyi bir muhasebe yapacaktır. En kısa zamanda yolunu, yönünü iyice sağlamlaştıracaktır.

Elazığ halkını bu vesile ile tekrar tebrik ediyoruz. Elazığspor'a da süper ligde başarılar diliyorum. Bu tablodan görülen o ki, doğunun incilerinden biri olan Elazığ'ın siyasi bilinci, en yüksek ufukla yıldızlaşacaktır.
 
Baki Bektaş / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.