HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 HAZİRAN 2021, CUMA

Bakan Çavuşoğlu Berlin yolcusu

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yarın Berlin'e bir çalışma ziyareti yaparak Alman mevkidaşı Heiko Maas ile bir araya gelecek
05.05.2021 16:56:00
Bakan Çavuşoğlu Berlin yolcusu
Bakan Çavuşoğlu Berlin yolcusu
Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yarın Berlin'e bir çalışma ziyareti yaparak Alman mevkidaşı Heiko Maas ile bir araya gelecek. Alman Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada görüşme gündeminde ikili ve uluslararası konuların bulunduğu bildirilirken Türk Dışişleri de çalışma ziyaretinde ikili ve bölgesel konuların yanı sıra Türkiye-Avrupa Birliği (AB) ilişkilerinin ele alınmasının öngörüldüğünü kaydetti. Maas'ın geçen Ocak ayında Türkiye'ye yaptığı ziyarette iki taraf Doğu Akdeniz'deki gerilimin yatıştırılması ve AB-Türkiye ilişkilerinde pozitif gündem yaratılması konusunda mutabık kalmış, ilişkilerde yeni bir sayfa açılması iradesi beyan edilmişti. Türkiye'ye olası yaptırımların ele alındığı Mart ayındaki AB liderler zirvesinde de, pozitif gündem oluşrurulması için Türkiye'nin atacağı adımlara bağlı olarak iş birliğinin geliştirilmesi ve Türkiye ile Gümrük Birliği'nin modernizasyonu için çalışılması kararı alınmıştı. AB liderleri, Türkiye ile ilgili durum değerlendirmesini Haziran ayındaki zirvede yapacak. 


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.