HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 23 HAZİRAN 2021, ÇARŞAMBA

Barıs havada kaldı

10.08.2001 00:00:00
Makedonya'nın üst güvenlik organı Güvenlik Konseyi, Arnavut askerlerin kurduğu pusuda 10 askerin ölmesinin ardından, "güçlü saldırı tedbirleri" alınmasını kabul etti.

Güvenlik Konseyi ayrıca, NATO'yu da ateşkesin ihlal edilmesiyle güvenilirliğini yitirmekle suçladı ve vatandaşlardan sakin olmalarını istedi.Makedonya Cumhurbaşkanı Boris Traykovski'nin bürosundan yapılan açıklamada, "Güvenlik Konseyi, güvenlik güçleri ve Makedonya Cumhuriyeti vatandaşlarına yönelik tehditleri yok etmek amacıyla en güçlü saldırı tedbirlerini almaktan yanadır" denildi.Traykovski'nin başkanlık ettiği konseyde, ordu ve emniyetten sorumlu olanlar da dahil olmak üzere üst düzey bakanlar bulunuyor. Makedonya'nın batısında dün Arnavut askerlerin kurduğu pusuda 10 Makedon askeri ölmüş, çok sayıda asker yaralanmıştı. Saldırıdan birkaç saat sonra da Makedonya'daki siyasi parti liderleri, ülkede biriç savaşı önlemeye yönelik barış anlaşmasını parafe etmişlerdi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.