HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 28 TEMMUZ 2021, ÇARŞAMBA

Başkent'te trafik karmaşası

23.10.2003 00:00:00
Özel Halk Otobüsçüleri Odası Başkanı Bahattin Göktaş, İl Trafik Komisyonu'nun kararıyla uygulamaya başlanan yeni trafik düzenlemesinde özellikle Kızılay Meydanı'nda, güzergahların uzamasına bağlı olarak her servisin yaklaşık 15 dakikaya varan sürelerle geciktiğini söyledi.

Kızılay'ın Kolej-Maltepe yönünde kapatılmasıyla vatandaşların kentmerkezine doğrudan ulaşma imkanlarının kalmadığını ifade ederken Göktaş, kendilerinin de mağdur olmalarına rağmen güzergah değişikliklerinden şikayet eden yolcularla karşı karşıya gelmek durumunda kaldıklarını bildirdi. Göktaş, Kızılay'da eski uygulamaya dönülmesinin en doğru tercih olacağını ifade ederken, "Eskiye dönülmeyecekse en azından orta refüjden karşıya geçiş sağlanmalı. Hiç değilse toplu taşım araçları için böyle bir imkan yaratılmalı" dedi.

Ankara Minibüsçüler Odası Başkanvekili Hacı Gani de düzenlemenin yanlış olduğunu savunurken, özellikle Baruthane Kavşağı ve devamında Sıhhiye'de tıkanıklıklar yaşandığını söyledi.

Düzenleme öncesinde saat 10.00'a kadar 4 servis yapan araçların 3 servis yapar duruma geldiğini ifade eden Gani, "Eski düzenlemeye dönülmesinden başka alternatif yok" diye konuştu.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.