HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 29 TEMMUZ 2021, PERŞEMBE

Bedava zehir verseler yer misiniz?

06.10.2001 00:00:00
Zehiri bedava verseler yemeyiz. Ama maalesef para verip Aflatoksin (kanserojen madde)yiyoruz. Açık havada kurutulmasının ardından değirmenlerdeki sağlıksız şartlarda öğütülen acı kırmızı biberler sağlığımızı tehdit etmeye devam ediyor. Bu biberlerde oluşan Aflatoksin (kanserojen madde) üretim yerlerinde Tarım Bakanlığının, satış yerlerinde ise Sağlık Bakanlığı'nın yeterli denetimi sağlayamaması nedeniyle halkımıza yedirilmeye devam ediyor.

Her sene olduğu gibi bu sene de Tarım Bakanlığı'nın gerekli denetimi sağlayamaması, açık havada hayvanlarla içiçe bir ortamda ve uzun sürede kurutularak kanserojen madde içeren biberleri yememize neden olacak mı?

Tarım Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının gerekli denetimleri yapmaması sağlıksız ürünlerin pazarlanması yanında haksız rekabete de neden olduğundan sağlıklı üretim yapan firmalar ürünlerini pazarlayamamakta ve halkımız da kaliteli ürünlerden mahrum bırakılmaktadır.

Sağlık Bakanlığı yetkililerine en yakınlarındaki grosmarkete girerek herhangi bir acı kırmızı biber paketine bakmaları ve üzerinde üretim izni yoksa neden bulunmadığından başlayarak, tahlil ettirdiklerinde içinde aflatoksin (kanserojen madde) bulunmasına rağmen satılmasına neden engel olmadıklarını sormak gerekmez mi?


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.