HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Bedeli masum insanlara ödetebilirler

15.09.2001 00:00:00
Tataristan Cumhurbaşkanı Mintimer Şaymiyev, en büyük endişesinin terör olaylarının ülkeler arasında din ve milliyet ayırımına neden olması olduğunu söyledi. Eşi Sakine Şaymiyev ile birlikte tatilini geçirmek üzere Antalya'ya gelen Şaymiyev, "Terörün dini ve milliyeti yoktur. Halk ve dini gruplar, terör olayları nedeniyle suçsuz yere ceza almamalıdır. Olayları kimin yaptığı belirlenmeden ülkeler suçlanmamalı ve cezalandırılmamalıdır. Hem AB hem de diğer ülkeler inanıyorum ki, bu konuya çözüm bulacaklardır. Tatilimin bittiği gün, bu sorunun çözülmesini umuyorum" dedi. Antalya Havaalanı'nda, Vali Ertuğrul Dokuzoğlu tarafından karşılanan konuk Cumhurbaşkanı, VİP salonunda basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Shaymiyev, Antalya'yı çok sevdiğini, 10. kez Antalya'ya tatile geldiğini ve daha uzun yıllar da geleceğini belirtti. Tataristan'da buyılın Mart ayında yapılan seçimlerde 3. defa cumhurbaşkanı seçildiğini hatırlatan Şaymiyev, Tataristan halkının Türk halkına sevgi ve selamlarını getirdiğini söyledi. Şaymiyev, önümüzdeki hafta Ankara'ya giderek, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e nezaket ziyaretinde bulunacak.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.