HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 MAYIS 2021, SALI

Beşiktaş'tan örnek davranış

19.10.2005 00:00:00
Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu, Turkcell Süper Ligi'nde Kayserispor ile yapılan maçta elde edilen gişehasılatını Pakistan depreminde zarar görenler için Pakistan Başkonsolosu'na verdi.

Kulüp ikinci başkanı Murat Aksu ile genel sekreter Kenan Öner, Pakistan'ın İstanbul Başkonsolosu Mohammad Riaz'ı ziyaret ederek, bu ülkeyi etkileyen depremde zarar görenlere yardım amacıyla bağışlanan Kayserispor maçının hasılatını takdim ettiler.

Kayserispor karşılaşmasının hasılatı olan 50 bin dolar tutarındakiçeki Pakistan'ın İstanbul Başkonsolosu Riaz'a veren ikinci başkan Aksuile genel sekreter Öner, siyah-beyazlı kulübün kongre üyesi olan Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref ve depremde zarar görenlerin acılarını paylaştıklarını bir kez daha tekrarladılar.   Murat Aksu, 1999 yılında yaşanan İzmit depreminde Türkiye'ye ilk yardım eden ülkelerden birinin Pakistan olduğunu hatırlatarak, "Bugünde sıra bizdeydi ve üzerimize düşeni yaptık. İnşallah bundan sonra hembiz hem de onlar bu tür felaketler yaşamayız" dedi.

Kenan Öner ise "70 bine yakın vatandaşını kaybeden Pakistan'a önceden belirttiğimiz ilk maç gelirimiz olan 50 bin dolar değerindeki çeki vermek için buradayız. Büyük Beşiktaşlı, kongre üyemiz Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref ve halkına tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" diye konuştu.

Pakistan'ın İstanbul Başkonsolosu Mohammad Riaz ise yaşanan felakette yardımlarına koşan ilk ülkenin Türkiye olduğunun altını çizerek, "Yardımda bulunan, bizimle birlikte bu acıyı paylaşan herkese çok teşekkür ediyoruz. Sayın Devlet Başkanımızın Beşiktaşlı olduğunu ve Beşiktaş'ı çok sevdiğini bir kez daha hatırlatmak isterim.Beşiktaş yönetimine de bu ince düşüncelerinden dolayı çok teşekkür ederim" dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.