HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 30 TEMMUZ 2021, CUMA

Beyaz Enerji'de tahliye yok

08.09.2001 00:00:00
Beyaz Enerji" davasında, "rüşvet alıp verme", "ihaleye fesat karıştırma" ve "görevi kötüye kullanma" suçlarından 3'ü tutuklu 10 sanığın, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edildi. Aralarında Devlet eski Bakanı Birsel Sönmez'in de bulunduğu tutuklu sanıkların tahliye talepleri reddedildi.

Davanın dünkü üçüncü duruşmasına, Ankara Merkez Kapalı Ceza ve Tutukevi'nde bulunan eski TEAŞ Genel Müdürü Muzaffer Selvi ve yardımcısı Ünal Peker, eski TEAŞ yönetim kurulu üyesi ve eski Devlet Bakanı Birsel Sönmez, tutuksuz yargılanan işadamları Nuri Doğan Karadeniz, Ahmet Araçman, Tanju Tugal, Mustafa Geçek ve çok sayıda sanık avukatı ile müdahil avukatları katıldı.

Duruşmada söz alan tutuklu sanıklar Selvi, Peker ve Sönmez'in avukatları, tahliye isteminde bulundular.

Cumhuriyet Savcısı, tahliye istemlerinin reddine, Selvi'nin evinde bulunan 345 bin dolara ilişkin el koyma tutanağını imzalayanların tanık olarak dinlenmesine karar verilmesini talep etti.

Yargıç Esin Cömert, suçun vasıf ve mahiyeti, delil durumuna göre Selvi, Peker ve Sönmez'in tutukluluk hallerinin devamına karar verildiğini bildirdi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.