HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 26 TEMMUZ 2021, PAZARTESİ

Bitcoin kurucusunun kimliği deşifre mi edildi?

Dünyada ilk öne sürülen kripto olan Bitcoinin kurucusu kim? Yıllardır gizemini koruyan bu olay ne zaman açıklığa kavuşacak? Bazı kaynaklar Bitcoini ortaya süren kişinin Satoshi Nakamoto olduğunu söylese de bazı kaynaklar da bu bilgiyi yalanlıyor.  Kurucunun kim olduğunu merak edenler için bir gelişme dünyanın en bütük kripto borsası Binance'ın CEO'su Changpeng Zhao'dan geldi Zhao Twitter hesabında o ismi paylaştı.
23.06.2021 11:00:00
Bitcoin kurucusunun kimliği deşifre mi edildi?
Bitcoin kurucusunun kimliği deşifre mi edildi?
Kendine ait kripto parası da olan dünyanın en büyük sanal borsası Binance'ın CEO'su Changpeng Zhao aldığı bir duyuma göre Bitcoin kurcusu olarak kaynaklarda geçen Satoshi'nin Michael Saylor olduğunu resmi Twitter hesabından aktardı. MIT Havacılık ve Uzay Mühendisliği mezunu olan Saylor, şu anda Micro Strategy isimli bir yatırım şirketinin başkanı konumunda görevini sürdürüyor.

Bu iddia ile ilgili somut bir kanıt paylaşmayan Zhao, gönderdiği tweetinde bu iddianın doğru olmayabileceğini de belirtti. Michael Saylor ise CEO'ya yanıt olarak "We are all Satoshi" (Hepimiz Satoshi'yiz) tweetiyle karşılık verdi. Bu ikili diyaloğun ardından Bitcoin'in değerinde küçük de olsa bir artış gözlemlendi.

Bunların hepsi Bitcoin'in değerini yükseltmek için mi ortaya atıldı?

Elon Musk'ın attığı tweetler sebebiyle ciddi bir düşüş yaşayan Bitcoin piyasası oldukça düşüşte. Bu durum nedeni ile kripto para yatırımcıları sosyal medyada Elon Musk, yoğun tepkilere maruz kaldı. 

Dünya Bankası'nın
El Salvador ile ilgili verdiği kararlar ile Çin Halk Bankası'nın son açıklamaları kripto para borsasna büyük bir darbe vurmuştu.

Zhao'nun dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance'in CEO'su olduğunu ve Saylor'un ise ünlü yatırım şirketinin başkanı konumunda olduğunu göz önüne alırsak, tweetlerin ne amaçla atıldığı kolayca tahmin edilebilir. İkilinin bu noktadaki amaçlarının durgunlaşan Bitcoin piyasasını canlandırmak olma ihtimali çok yüksek. Zira Bitcoin zamanımızın en dominant kripto parası ve Bitcoin fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar tüm piyasayı ve diğer alternatif coin'leri de fazlasıyla etkiliyorBu video da ilginizi çekebilir.logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.