HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 08 MAYIS 2021, CUMARTESİ

Bu yol çıkmaz sokak

04.10.2005 00:00:00
Türk futbolu her geçen yıl biraz daha kan kaybederken, Anelka'nın attığı gol futbolumuzu yeni mecralara çekti

Hakem hataları, PFDK ve tahkimin verdiği kararlar derken sonunda bu da oldu ve Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor Fenerbahçe'nin kollandığını iddia ederek, ittifak kurdu. Bu ittifaka tribünlerde açılan pankartlarla destek verilirken Fenerbahçe'nin vereceği karşı cevap merakla bekleniyor. Futbol Federasyonu oluşan tablo karşısında hiçbir şey yapamazken kontrol tamamen kulüplerin eline geçti. Kısaca canı yanan her kulüp haklılığını artık kampanyalarla ispatlamaya çalışıyor. Birkaç yıl önce Fenerbahçe'nin üzerine gittiği futbol federasyonundan bugün diğer kulüpler şikayetçi. Sonuç olarak bu kısır döngü dönüp dolaşıp futbolumuzun üzerine kabus gibi çöküyor.

PFDK'ya sevk edileceklerGalatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor takımları, önceki akşam oynadıkları maçlara Futbol Federasyonu'nun izni olmadan pankartla çıkmaları nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilecek. Futbol Federasyonu yetkilileri, 3 kulübün de Fenerbahçe'nin Konyaspor ile yaptığı ve Anelka'nın faullü golünü hedef alan ''El değmemiş temiz bir lig istiyoruz'' şeklindeki pankart için izin almadıklarını ve Futbol Federasyonu Ligler Statüsü hükümleri gereğince cezalandırılacaklarını ifade ettiler. Ligler Statüsü'nün konuyla ilgili düzenlemesini yapan, 18. maddesinin ''Stadyum, Tribün Düzenlemesi Ve Organizasyon, Güvenlik, Basın, Şiddet Ve Taşkınlık'' başlıklı maddesinin (B) fıkrasının 16. bölümü şöyle: ''Müsabakalarda, takımların siyah bant takma veya siyah forma ile müsabakaya çıkmaları, pankart taşımaları ve saygı duruşunda bulunulması federasyon iznine tabidir. Aksine davrananlar hakkında Futbol Disiplin Talimatı hükümleri uygulanır."
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.