HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

Bush, Genelkurmay Başkanı adayını açıkladı

26.08.2001 00:00:00
Bush, Teksas eyaletindeki Crawford'da düzenlediği basın toplantısında, General Myers'ın korkusuz bir asker ve kararlı bir lider olduğunu söyledi. ABD Başkanı, "O, Amerikan ordusunun gücünün, askerlere ve teknolojik üstünlüğümüze dayandığını bilen birisi" dedi.

Halen ABD Genelkurmay Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Myers'ın Genelkurmay Başkanlığına başlamasının Senato tarafından da onaylanması gerekiyor. Myers'ın görevinin Senato'dan onay alması konusunda herhangi bir sorun beklenmiyor. Daha önce ABD Uzay Kuvvetleri Komutanlığı görevinde de bulunan Myers, Genelkurmay Başkanlığını, emekliye ayrılacak Orgeneral Henry Shelton'dan devralacak.

Bush ve Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, Genelkurmay Başkanlığı için 4 aday arasından Orgeneral Myers'ı seçerek, yeni ABD yönetiminin füze kalkanı ve orduda yeniden yapılanma projelerine verdikleri önemi de vurguladılar. Myers, ABD'nin füze savunma sisteminin kurulmasını sağlayacak en bilgili ve yetenekli komutan olarak tanınıyor.

Genelkurmay Başkanlığı görevinde en az 2 yıl kalacak Myers, bu sürede yeniden yapılanma ve orduda genellikle memnuniyetsizlik yaratan küçülme planının uygulanmasına da imza atacak. ABD silahlı kuvvetlerinin üst kademesindeki komutanlar Rumsfeld'in orduda küçülme planına soğuk bakarken, Myers'ın bu konuda Savunma Bakanı'na en yakın tutum belirleyen generaller arasında olduğu belirtiliyor.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.